Wp98

W dniu 20 maja 2016 r. odbył się na Wydziale Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki Politechniki Łódzkiej II ETAP konkursu „Sprawa dla bohatera” połączony z warsztatami szkoleniowo-pokazowymi nawiązującymi do tematyki konkursu.
Organizatorem był Wydział Zarządzania Kryzysowego i Bezpieczeństwa UMŁ przy wsparciu Politechniki Łódzkiej, Komendy Miejski Państwowej Straży Pożarnej w Łodzi oraz Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Łodzi.

Konkurs składał się z II etapów i obejmował wszystkich chętnych uczniów trzecich klas szkół podstawowych.

I ETAP: odbył się w szkole pod nadzorem nauczyciela prowadzącego zajęcia komputerowe.
II ETAP: został zorganizowany na terenie Politechniki Łódzkiej.

Spośród wielu szkół podstawowych biorących udział w finale konkursu o bezpieczeństwie „Sprawa dla bohatera” przeszło 250 uczniów ze wszystkich zgłoszonych szkół, w tym z naszej aż 11 uczniów.

Spośród wielu uczestników wyłoniono 10 laureatów wśród których był również uczeń z naszej szkoły

Stanisław Fałek z klasy III B.

Każdy uczestnik II etapu konkursu otrzymał słuchawki i grę, a laureaci piękne rowery.