W ostatnią sobotę stycznia, ambitni uczniowie klas V-VI wraz z paniami: Bartczak, Bienias i Kardzis, udali się na wycieczkę, aby zwiedzić z przewodnikiem piękny, należący dawniej do Karola Scheiblera i jego rodziny pałac. Obecnie mieści się tam jedyne w Polsce Muzeum Kinematografii. Największe nasze zainteresowanie wzbudził oryginalny, ponad stuletni fotoplastikon pochodzący z wytwórni Augusta Fuhrmanna, wynalazcy urządzenia. Chcecie wiedzieć, co to jest – zapytajcie uczestników wyprawy lub zajrzyjcie na stronę Muzem. Świetnie bawiliśmy się także na wystawie „Pałac pełen bajek”. Na strychu Pałacu Scheiblera każdy ma swój pokój. Można wejść do budy Reksia, zajrzeć do igloo Pingwina Pik Poka. W pokoju Uszatka czeka zaś historyczny Miś z bajki i jego współczesna niemal metrowa replika – przytulanka. To tylko niektóre z atrakcji, jakie czekają na wszystkich w Muzeum.
To było udane i ciekawe zakończenie ferii 🙂
Zdjęcia z wycieczki w galerii