W piątek, 10 marca, w naszej szkole odbyły się XIV Mistrzostwa w Szybkim Czytaniu. W konkursie wzięło udział 25 szkół podstawowych z Łodzi i województwa łódzkiego, m.in.: ze Starych Skoszew, Lipin, a nawet z Pruszkowa w woj. mazowieckim. W sumie gościliśmy blisko 70 uczniów i ich opiekunów. Tak jak w latach ubiegłych, tak i w tym roku dzieci czytały teksty poświęcone naszemu miastu. Motywem przewodnim byli znani łodzianie. Wśród bohaterów znaleźli się m.in. Jan Tomaszewski, Jan Machulski, Marcin Gortat czy Julian Tuwim.

Nasze Mistrzostwa odbywały się pod patronatem Pana Zbigniewa Rau – Wojewody Łódzkiego, Pani Hanny Zdanowskiej – Prezydent Miasta Łodzi oraz Krajowego i Łódzkiego Stowarzyszenia Pomocy Szkole. Pozyskaliśmy także wielu sponsorów, dzięki którym ufundowaliśmy dla zwycięzców wspaniałe nagrody, np. smartbandy, smartwatche, głośniki, sprzęt sportowy, plecaki, karty do Empiku, gry planszowe, kupony zniżkowe na naukę języka obcego oraz wiele innych rzeczy.

Mistrzami zostali:

W kategorii klas I – II: BORYS WIERSTAKOW SP 120 W ŁODZI – 300 słów na minutę

W kategorii klas III – IV: MATEUSZ EASTHAM SP 71 W ŁODZI – 435 słów na minutę

W kategorii klas V – VI: JAKUB MAJCHROWSKI SP 122 W ŁODZI – 2054 słowa na minutę – to prawdziwy rekord wszystkich edycji Mistrzostw 🙂

Nasi uczniowie również osiągnęli wspaniałe wyniki: PIOTR SŁOKA z IIc zajął 3 miejsce, a Mikołaj Kurzyński z IV b i Mikołaj Słonicki z VI b zajęli 2 miejsca w swoich kategoriach.

Zdjęcia do obejrzenia w galerii

Pozostałe wyniki w plikach:

Finał 2017 I – II

Finał 2017 III-IV

Finał 2017 V-VI

Wszystkim patronom i sponsorom Mistrzostw bardzo dziękujemy!

Dziękujemy uczniom i opiekunom za przybycie, zwycięzcom GRATULUJEMY!!!