W dniu 3 kwietnia 2017 r. uczniowie naszej szkoły obchodzili Międzynarodowy Dzień Autyzmu. Uczniowie klas IV – VI wzięli udział w pochodzie po osiedlu z samodzielnie przygotowanymi plakatami dotyczącymi autyzmu. Następnie uczestniczyli w apelu poświęconemu poszerzaniu wiedzy w tym temacie. W czasie tego spotkania uczniowie zapoznali się z filmami profilaktycznymi przygotowanymi przez Fundację Synapsis w ramach akcji „Autyzm wprowadza zmysły w błąd”.

Wychowawcy klas I – III przygotowali warsztaty i pogadanki w ramach zajęć klasowych. Tego dnia wszyscy uczniowie naszej szkoły ubrali się na niebiesko w ramach solidarności i wsparcia dla osób z autyzmem.

Dzień w szkole koordynowały panie Halina Kędzierska, Sylwia Kardzis, Anita Skorupka i Renata Kanwiszer (foto)

Więcej zdjęć w galerii szkoły.