21 kwietnia 2017 odbyła się XII edycja konkursu „Bajki, baśnie, legendy krajów zjednoczonej Europy” pod hasłem: „Historia zaklęta w legendach” otoczona patronatem: Wojewody Łódzkiego, Prezydenta Miasta Łodzi, Krajowego Stowarzyszenia Pomocy Szkole, Łódzkiego Stowarzyszenia Pomocy Szkole oraz TV TOYA.

Komisja Konkursowa w składzie:

Przewodnicząca: Ewa Majchrzak – kierownik Bałuckiego Ośrodka Kultury Lutnia

Członkowie:        Zofia Grzebisz-Nowicka – przewodnicząca Krajowego Stowarzyszenia Pomocy Szkole

Iwona Bartosik – przewodnicząca Łódzkiego Stowarzyszenia Pomocy Szkole

Jolanta Kawecka – nauczycielka języka polskiego

Agata Tomaszewska – nauczycielka biblioteki

przyznała:

I miejsce SP 182 za spektakl „Jak Janosik przez piekło wędrował”

II miejsce SP 111 za przedstawienie „O królewnie Heldze i goblinie strzegącym czarodziejskiej wody”

III miejsce SP 175 za sztukę „Jaś Królowej”

Wyłoniono też najlepszą aktorkę i aktora. Zostali nimi:

Zuzanna Stolarska z SP 111

Stanisław Białkowski z SP 48

Wyróżnienia za role aktorskie otrzymali także:

Katarzyna Skóra z SP 48

Sebastian Kieszek z SP 182

Laureaci otrzymali wspaniałe nagrody: gogle 3D, słuchawki, plecaki, czytniki e-booków, zestawy gier planszowych, przybory szkolne. Zwycięska szkoła otrzymała Trambambule.

Nagrody ufundowali: Wojewoda Łódzki, Krajowe Stowarzyszenie Pomocy Szkole oraz Łódzkie Stowarzyszenie Pomocy Szkole.

Poczęstunek dla uczestników ufundowała: Gminna Spółdzielnia „Samopomoc Chłopska” w Ozorkowie oraz Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Łowiczu.

Relację z konkursu zamieściła w Wydarzeniach Telewizja TOYA.

BARDZO DZIĘKUJEMY SPONSOROM I UCZESTNIKOM!!!

Zapraszamy do galerii na fotorelację.