Na przełomie maja i czerwca klasy VI eksplorowały Kotlinę Kłodzką. Program zielonej szkoły był bardzo napięty, ale udało nam się przejść nawet przez Mysią Dziurę. Oprócz niej podziwialiśmy Dzban, Słoniowy Rynek, Ząb, Diabelski Most, Kochanków i wiele, wiele innych. Wszystkie nazwy łączy jedno – nawiązują do podobieństwa form skalnych do konkretnych kształtów i obrazów. Skalne Miasto w Czechach to tylko jedna z naszych atrakcji. Odwiedziliśmy także kopalnię złota w Złotym Stoku, kopalnię uranu w Kletnie, twierdzę w Kłodzku, przemierzaliśmy górskie szlaki. Byliśmy w jedynej w Polsce Kaplicy Czaszek w Czermnej.  Ściany i sklepienie wnętrza kaplicy pokrywa ok. 3 tys. ciasno ułożonych czaszek i kości ludzkich, ofiar wojen oraz epidemii chorób zakaźnych. Dalsze 20–30 tys. szczątków leży w krypcie pod kaplicą. Ten grobowiec naprawdę zrobił na nas wielkie wrażenie!

W naszych wędrówkach zawsze towarzyszyła nam piękna pogoda. No prawie zawsze.. W czasie wycieczki do Jaskini Niedźwiedzia dopadła nas burza stulecia. Zmoczyło nas doszczętnie, ale najpiękniejsza w Sudetach Jaskinia wynagrodziła nam wszystko! O tej przygodzie długo jeszcze nie zapomnimy!!!

Uczniowie klas VI oraz opiekunowie: p. Bartczak, p. Trębacz, p. Witczak i p. Przybylski

Zdjęcia w galerii.