W piątek, 9 marca, w naszej szkole odbyła się ostatnia edycja Mistrzostw w Szybkim Czytaniu. Piętnaście za nami, chcemy już czegoś nowego…

W konkursie wzięło udział 20 szkół podstawowych z Łodzi i województwa łódzkiego, m.in.: ze Starych Skoszew, Lipin, Dłutowa, Rudy Bugaj, a nawet z Pruszkowa w woj. mazowieckim. W sumie gościliśmy 42 uczniów i ich opiekunów. Tak jak w latach ubiegłych, tak i w tym roku dzieci czytały teksty poświęcone naszemu miastu. Motywem przewodnim były znane łodzianki. Wśród bohaterek znalazły się: Irena Tuwim, Teresa Lipowska, Katarzyna Kobro czy Hanna Zdanowska. Nasze Mistrzostwa odbywały się pod patronatem Pana Zbigniewa Rau – Wojewody Łódzkiego, Pani Hanny Zdanowskiej – Prezydent Miasta Łodzi oraz Krajowego i Łódzkiego Stowarzyszenia Pomocy Szkole. Pozyskaliśmy także wiele firm, dzięki którym ufundowaliśmy dla zwycięzców wspaniałe nagrody, np. głośniki, sprzęt sportowy, plecaki, karty do Empiku, gry planszowe, kupony zniżkowe na kursy szybkiego czytania oraz wiele innych rzeczy.

Nasi tegoroczni sponsorzy to: Krajowe i Łódzkie Stowarzyszenie Pomocy Szkole, PGE Obrót S.A., SENSOS – Szkoła Pamięci, TransportMania, GS Samopomoc Chłopska w Ozorkowie, ELBUD – KNX. Patronem medialnym była TVP Łódź.

W ubiegłych latach wspomagali nas także: Bracia LEDZION, BT JAGA, CJO CLEVER.

Wszystkim bardzo serdecznie DZIĘKUJEMY!!!

Mistrzami zostali:

W kategorii klas II – III: BORYS WIERSTAKOW SP 120 W ŁODZI – 265 słów na minutę

W kategorii klas IV – V: MONIKA NOWICKA SP 48 W ŁODZI – 574 słowa na minutę

W kategorii klas VI – VII: KAROLINA KOZŁOWSKA SP w Rudzie Bugaj – 883 słowa na minutę przy 90% zrozumieniu tekstu

Nasz uczeń BARTOSZ MARCINIAK z kl. III c zajął III miejsce w swojej kategorii!

WSZYSTKIM UCZESTNIKOM GRATULUJEMY!!!

Pozostałe wyniki w załącznikach:

Finał 2018 II-III

Finał 2018 IV-V