Ślubuję być dobrym Polakiem,

dbać o dobre imię swej klasy i szkoły.

Będę uczyć się w szkole jak kochać Ojczyznę,

jak dla niej pracować, kiedy urosnę.

Będę się starał być dobrym kolegą,

swym zachowaniem i nauką

sprawiać radość rodzicom i nauczycielom!

Tymi pięknymi i mądrymi słowami, dnia 10 października 2018r. uczniowie klas pierwszych Szkoły Podstawowej 182 w Łodzi złożyli uroczyste ślubowanie. Mimo dużej tremy wszystko wypadło znakomicie. Nie sposób było oderwać oczu od dzieci, które świetnie prezentowały się w stroju galowym oraz biało-czerwonych uczniowskich biretach. Pierwszoklasiści z wielkim zaangażowaniem przedstawili program artystyczny. Wzorowo recytowali wiersze i  śpiewali piosenki. Kulminacyjnym momentem uroczystości było złożenie  przysięgi uczniowskiej.  Po ślubowaniu każdy dostąpił zaszczytu pasowania na ucznia dokonanego symbolicznym piórem przez Panią Dyrektor Iwonę Sosnowską i Panią Wicedyrektor Agnieszkę Banasiak.

W tym wyjątkowym dniu dzieciom towarzyszyli rodzice, rodzeństwo, babcie, dziadkowie oraz inni członkowie rodzin, którzy z dumą, ale i ze wzruszeniem obserwowali, jak ich pociechy wstępują w szeregi społeczności szkolnej. Rodzice Pierwszoklasistów również złożyli uroczystą przysięgę, której słowa brzmiały:

Będę zawsze pamiętać, że dziecko jest unikalnym skarbem.

Będę słuchać uważnie, o czym mówi.

Będę pamiętać, że każdy człowiek uczy się na błędach.

Będę doceniać w dziecku to, co w nim najlepsze.

Będę je często przytulać.

Będę cieszyć się jego dzieciństwem, pamiętając, że szybko mijają lata.

Po pasowaniu pierwszoklasiści udali się do klas na mały poczęstunek. Każdy uczeń otrzymał Akt Pasowania na Ucznia oraz legitymację szkolną.

Wszystkim pierwszoklasistom życzymy samych sukcesów!

Więcej zdjęć w galerii.