Współpraca ze szkołami z zagranicy stanowi istotny element naszej oferty edukacyjnej.

Podczas prac uczniowie poznają nie tylko dziedzictwo kulturowe naszego miasta. Uczniowie klasy Va, Vb, Vd, VIa, VIc, VId, VIIa, VIIIa, VIIIc i VIIId, pod kierunkiem koordynatora między szkołami – pani Kamili Namiecińskiej, przybliżają kolegom ze szkoły Gegendtalschule z Treffen i Sportmittelschule z Villach  naszą szkołę, miasto Łódź, nasze tradycje i obyczaje.

Uczniowie napisali łącznie 80 listòw do austriackich uczniòw po angielsku, wykonali ponad 50 prac projektowych o naszej szkole i naszym rodzinnym mieście Łodzi, a Pani Anna Majchrzak nauczycielka plastyki oraz Pani Joanna Bartczak nauczycielka historii przekazały prace projektowe wykonane przez  uczniòw.

Dziękuję Wszystkim zaangażowanym. Prace zostały zawiezione do lokalnych szkół.