77 lat temu, w nocy z 20 na 21 sierpnia 1943 roku w trakcie ataku na niemiecką strażnicę Grenzschutzu w Sieczychach poległ TADEUSZ ZAWADZKI „ZOŚKA”. Kawaler Virtuti Militari V kl., dwa razy odznaczony Krzyżem Walecznych. Harcerz orli, harcmistrz, podporucznik Armii Krajowej, dowódca Chorągwi Warszawskiej Grup Szturmowych Szarych Szeregów.

Nasz patron – młody człowiek – pokazuje swoimi czynami, że niezależnie od wieku każdy może być bohaterem. Nasze przesłanie ” … i ty możesz zostać ”Zośką” swoich czasów” ma zainspirować wychowanków naszej szkoły do szukania swoich dróg bycia ”bohaterem” w życiu codziennym. Warto dzieciom przypominać o naszej trudnej historii i ludziach, którzy w swoich czasach i czasach nam obecnych przyczyniają się do rozwoju Polski.