W dniu 14 maja odbył się w naszej szkole I Międzyszkolny Konkurs „You rule”. Bardzo ucieszyło nas zainteresowanie turniejem, który w tym roku ze względu na ograniczenia związane z pandemią odbył się on-line. W konkursie wzięli udział reprezentanci 10 łódzkich szkół podstawowych. Uczniowie zmierzyli się z różnorodnymi pytaniami sprawdzającymi ich wiedzę z zakresu kultury, historii, geografii i tradycji Wielkiej Brytanii i Stanów Zjednoczonych.
Zmagania wśród uczniów klas III wygrał Piotr Żłobiński (SP 24), na podium znaleźli się również – II miejsce – Jakub Manowski (SP 84) i III miejsce – Julia Małkiewicz (SP 54).
Spośród klas VI laureatami zostali : I miejsce – Gabriela Nowak (SP 182), II miejsce – Marcel Czyżewski (SP 54) oraz III miejsce – uczeń SP 55.
Najważniejsze, że zarówno zwycięzcy, jak i ci, którym poszło nieco słabiej, dobrze się bawili, i mamy nadzieję, dowiedzieli czegoś interesującego o dwóch wspomnianych krajach.
Szczególne podziękowania składamy Łódzkiemu Stowarzyszeniu Pomocy Szkole oraz Urzędowi Miasta Łodzi za objęcie naszego konkursu honorowym patronatem oraz za wsparcie finansowe, dzięki czemu mogliśmy ufundować ciekawe nagrody dla laureatów.
Czekamy z niecierpliwością na kolejną edycję konkursu, mamy nadzieję, że równie, a może jeszcze bardziej udaną.

Serdecznie gratulujemy naszej uczennicy Gabrysi Nowak z klasy VI e zajęcia I miejsca i życzymy wielu dalszych  sukcesów.