tak się bawimy

Dokumenty do pobrania:
Plan pracy świetlicy
Karta zgłoszenia dziecka do świetlicy 2016
Regulamin zachowania na świetlicy i kontrakt świetlicowy
Plan zajęć w ciągu dnia na świetlicy
Zdjęcia z naszej świetlicy:

Zajęcia świetlicowe są zajęciami pozalekcyjnymi i dają możliwość kształcenia
i wszechstronnego rozwoju bez obciążeń związanych z rygorem lekcyjnym. Dają dziecku poczucie bezpieczeństwa i znacznej swobody w trakcie realizacji własnych upodobań
i zainteresowań co jest gwarancją nie tylko dobrego samopoczucia dzieci, ale i większej efektywności działań wychowawczych.

Do zadań świetlicy szkolnej należy:

• organizowanie pomocy w nauce, tworzenie warunków do nauki własnej oraz wdrożenie dziecka do samodzielnej pracy umysłowej,
  • zapoznanie dzieci z możliwościami zdrowego, pozytywnego organizowania sobie czasu wolnego i przyswajania dobrych nawyków w tym zakresie,
  • ujawnianie i rozwijanie poprzez różne formy działalności zainteresowań, zamiłowań i uzdolnień,
  • kształtowanie prawidłowych postaw moralnych,
  • rozwijanie umiejętności koleżeńskiego współżycia a przez to kształtowanie postaw społecznych,
  • wdrażanie do korzystania z dostępnych dzieciom dóbr kultury oraz uczenie nawyków kultury życia codziennego,
  • upowszechnianie zasad kultury zdrowotnej, kształtowanie nawyków higieny i czystości oraz dbałości o zachowanie zdrowia,
  • niesienie pomocy dzieciom o obniżonym poczuciu własnej wartości poprzez zgodny z ich możliwościami wkład w życie zespołu.

Wszystkie zadania realizowane są w sposób planowy (plan roczny) i ciągły w oparciu o cele wychowawcze i dydaktyczne szkoły. Plany pracy uwzględniają kalendarz roczny, święta narodowe, szkolne i religijne. Podstawę planowania wychowawczego stanowią także ogólne prawidłowości psychologiczne, decydujące o kształtowaniu się postaw u dzieci. Zadania świetlicy można realizować za pomocą różnych form i metod co stanowi o jej atrakcyjności i odmienności w porównaniu z dydaktyczną pracą szkoły.
Należy tu wymienić następujące grupy form:

• zajęcia rozwijające horyzonty umysłowe dziecka,
  • zajęcia inspirujące rozwój zainteresowań,
  • zajęcia artystyczne,
  • zajęcia praktyczno-techniczne,
  • zajęcia z zakresu wychowania fizycznego i sportu.

Świetlica organizuje imprezy:

• zabawa andrzejkowa „U Andrzeja czarodzieja”
  • Wigilia świetlicowa
  • bal karnawałowy „Karnawałowe szaleństwo”
  • impreza dla rodziców „Dzień Rodzica”

Funkcjonowanie świetlicy szkolnej opiera się na następujących dokumentach (spójnych z dokumentami pracy szkoły): regulamin, plan pracy, plan zajęć dnia, kontrakt świetlicowy, kodeks bezpiecznej zabawy, zasady zachowania podczas pobytu na boisku. Wszystkie dokumenty dostępne są do wglądu u góry strony.

Nasze prace: