600 lat Łodzi / 600 років Лодзі

Taka rocznica jaką teraz obchodzi nasze miasto, zdarza się raz na sto lat. My mamy szczęście przeżyć ten wyjątkowy moment.
Łódź ma 600 lat, a dokładnie dzień jej urodzin wypadnie 29 lipca.
W 1423 roku król Władysław Jagiełło nadał Łodzi prawa miejskie.

Co nas czeka z tej okazji? Plenerowe sceny i koncerty jak na największych festiwalach, dziesiątki artystów, setki wydarzeń – to tylko część atrakcji, które czekają nas w wyjątkowym, urodzinowym roku w Łodzi, ponieważ kalendarz urodzinowych wydarzeń ciągle się zapełnia. Nie zabraknie w nim rodzinnych pikników, plenerowych imprez w łódzkich parkach i na terenach zieleni, wycieczek, zarówno tych śladami historii, jak i dziedzictwa, oraz zwiedzania największych inwestycji. 
W urodzinowe obchody włączą się także znane łódzkie wydarzenia cykliczne i festiwale, które wpiszą się swoimi programami w okrągłą rocznicę nadania miastu praw miejskich.
Jesteśmy zaproszeni z tej okazji przez miasto między innymi na organizowany na ul. Piotrkowskiej „Polonez dla Łodzi”. Do wspólnej zabawy można się dołączyć 9 lutego o godzinie 11.
Więcej informacji możecie uzyskać wchodząc na stronę Urzędu Miasta Łodzi.
link do urzędu Miasta Łodzi

Такий ювілей, який зараз святкує наше місто, трапляється раз на сто років. Нам пощастило пережити цей особливий момент. 
Лодзі 600 років, і саме день його народження припаде на 29 липня.
У 1423 році король Владислав Ягайло надав Лодзі міські права.

Що нас чекає з цього приводу? Сцени під відкритим небом і концерти, як на найбільших фестивалях, десятки артистів, сотні подій – ось лише деякі з визначних пам'яток, які чекають нас в особливий рік народження в Лодзі, адже календар днів народження постійно наповнюється. Будуть сімейні пікніки, заходи на свіжому повітрі в лодзинських парках і зелених зонах, поїздки, як слідами історії та спадщини, так і відвідування найбільших інвестицій.  Святкування дня народження також включатиме відомі циклічні події та фестивалі Лодзі, які стануть частиною їхніх програм до круглої річниці надання місту прав. 
З цієї нагоди місто запрошує нас на «Полонез для Лодзі», організований на вулиці Пйотрковській. Приєднатися до веселощів можна 9 лютого об 11 годині ранку. Більш детальну інформацію можна отримати, перейшовши на сайт міста Лодзь. 
Посилання на місто Лодзь