Wycieczka do Nieborowa i Puszczy Bolimowskiej

W piątek 29 września klasy 2 a, 2 c i 2 d wyjechały do Nieborowa i Puszczy Bolimowskiej.  Najpierw dotarliśmy do Stajni u Kowala w Nieborowie, gdzie na Dzieci czekało mnóstwo atrakcji:

indywidualne przejażdżki konne, informacje na temat życia, żywienia i pielęgnacji koni, karmienie koni, strzelanie z łuku, przejażdżka wagonikami, dmuchańce do zabawy, salon gier, zjazdy na SnowTubingu, karuzela „Kaczuchy”, trampoliny, plac zabaw (tyrolka, huśtawki, mini golf) oraz przejazd wozem po Puszczy Bolimowskiej. Po zabawach zjedliśmy kiełbaski z ogniska, następnie pojechaliśmy do gospodarstwa agroturystycznego, gdzie odwiedziliśmy kowala. Dzieci poznały pracę kowala oraz brały udział w procesie tworzenia podkowy, którą zabrały na pamiątkę. W gospodarstwie również oglądaliśmy i karmiliśmy kozy, owce, króliki, kury i ryby. Na zakończenie w okolicznych straganach Dzieci zakupiły jeszcze regionalne pamiątki (wybijane monety, magnesy, naczynia i słodycze).

Dopisało wszystko-humory, miejsce i pogoda. Było wspaniale!!! Buzie były w ciągłym uśmiechu, atrakcji moc i wspomnienia zostaną na długi czas. Myślimy już o kolejnych tak cudownych i pełnych wrażeń wyjazdach 

Поїздка до Неборова та Болімовської пущі У п’ятницю,

29 вересня, класи 2 a, 2 c та 2 d вирушили до Неборова та Болімовської пущі.  Спочатку ми дійшли до ковальської стайні в Неборові, де на дітей чекало багато атракціонів:

індивідуальні кінні прогулянки, інформація про життя, харчування та догляд за кіньми, годування коней, стрільба з лука, прогулянка на каретах, надувні ігри, ігрова кімната, спуски сноутюбінгу, карусель „Качки”, батути, дитячий майданчик (зіплайн, гойдалки, міні-гольф) та прогулянка на возі у Болімовській пущі. Після ігор ми їли сосиски з багаття, потім поїхали на агротуристичну ферму, де відвідали коваля. Діти познайомилися з роботою коваля і взяли участь в процесі створення підкови, яку взяли на пам’ять. На фермі ми також спостерігали і годували кіз, овець, кроликів, курей і рибу. В кінці в місцевих кіосках діти купували регіональні сувеніри (карбували монети, магніти, посуд і солодощі).

Все було добре – гумор, місце і погода. Це було чудово !! Обличчя були в постійній посмішці, сила тяжіння і спогади залишаться надовго. Ми вже думаємо про наступні такі чудові та насичені подорожі