Wigilia klasy 3a

W dniu dwudziestego drugiego grudnia w klasie trzeciej a odbyła się klasowa Wigilia. 

Tego dnia cała klasa zasiadła przy wspólnym stole. W udekorowanej świątecznie sali uczniowie wraz z nauczycielami i przedstawicielami rodziców złożyli sobie życzenia. Był poczęstunek składający się z upieczonych przez rodziców ciast oraz wspólne kolędowanie. 

Pod choinką czekały cudowne prezenty, które dodatkowo wszystkim uświetniły to świąteczne klasowe wydarzenie.

Poniżej znajduje się galeria zdjęć:

Mieczysława Buczkówna, „Przy Wigilii”

Podzielić się opłatkiem,
powiedz mi, co to znaczy?
To dobrze życzyć innym
I wszystko im przebaczyć.
Przy wigilijnym stole
niech obcy gość zasiędzie.
W twoim rodzinnym kole –
przy opłatku, kolędzie.

Mieczysława Buczkówna, „Напередодні Різдва”
Щоб поділитися вафлею,
Скажіть, що це означає?
Приємно бажати іншим
І все їм пробачити.
За столом напередодні Різдва
Нехай незнайомець сідає.
У колі родини –
На вафлі, Колядка.

22 грудня у класі 3а класу відбувся Святвечір.  У той день весь клас сидів за загальним столом. У святково прикрашеній залі учні разом зі своїми вчителями та представниками батьків побажали один одному добра. Була закуска, що складалася з коржів, які пекли батьки, та співу колядок.  Під ялинкою чекали подарунки, що додатково додало пишноти цьому класному заходу.

Поздравляю с Рождеством! (Wesołych świąt!)