Filmowi Regionalni

Po feriach zimowych uczniowie wraz z paniami Bartczak i Kardzis rozpoczęli kolejny cykl zajęć koła regionalnego. Tym razem w sobotę, 24 lutego, odwiedziliśmy Park Źródliska oraz zwiedzaliśmy Muzeum Kinematografii, które jest jedyną taką instytucją w Polsce. Chroni zabytki z dziedziny techniki, sztuki i kultury filmowej. Muzeum to dawny pałac Karola i Anny Scheiblerów. Możemy tam więc obok wystawy dotyczącej kina, przede wszystkim zobaczyć wnętrza należące do jednego z największych i najważniejszych łódzkich fabrykantów, np. salę balową, jadalnię czy sypialnię.

Регіональні кінематографісти

Після зимових канікул студенти разом з пані Бартчак та пані Кардзіс розпочали чергову серію заходів обласного клубу. Цього разу, у суботу, 24 лютого, ми відвідали парк Źródliska та Музей кінематографії, який є єдиним подібним закладом у Польщі. Він охороняє пам’ятки в галузі техніки, мистецтва та кінокультури. Музей є колишнім палацом Кароля і Анни Шейблер. Окрім кіновиставки, ми можемо побачити інтер’єри одного з найбільших і найважливіших виробників у Лодзі, такі як бальний зал, їдальня та спальня.