Narodowe Święto Niepodległości/День національної незалежності

W naszej szkole, 10 listopada, uczniowie klas 4-8 wzięli udział w uroczystościach z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Montaż słowno – muzyczny został przygotowany przez p. Agnieszkę Tokarczyk , p. Joannę Bartczak oraz p. Małgorzatę Hejduk, która opiekowała się zespołem muzycznym i p. Witolda Gadzinowskiego odpowiedzialnego za poczet sztandarowy. Dekorację wykonała p. Anna Majchrzak. Przy piosenkach patriotycznych wspominaliśmy czasy zaborów i I wojny światowej, której zakończenie 11 XI 1918 r. przyniosło Polsce po 123 latach niewoli upragnioną wolność..
„Dzisiaj wielka jest rocznica – 11 Listopada!
Tym, co zmarli za Ojczyznę, hołd wdzięczności Polska składa”
Nasze przedstawienie młodzież mogła także zaprezentować w czasie uroczystej mszy św. w Parafii Niepokalanego Serca NMP.
Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim występującym!!!

У нашій школі 10 листопада учні 4-8 класів взяли участь в урочистостях з нагоди Дня Незалежності держави. Словесно-музичний монтаж підготували пані Агнешка Токарчик, пані Йоанна Бартчак та пані Малгожата Гейдук, які опікувалися музичним ансамблем, та пані Вітольд Ґадзіновські, відповідальна за банерний пост. Прикрасу виготовила пані Анна Майхрзак. Патріотичними піснями ми згадували часи поділів і Першої світової війни, закінчення якої 11 листопада 1918 року принесло Польщі після 123 років полону жадану свободу.
«Сьогодні велика річниця – 11 листопада!
Тим, хто загинув за Батьківщину, Польща віддає данину вдячності»
Наш виступ також могла представити молодь під час урочистої Святої Меси в парафії Непорочного Серця Пресвятої Богородиці.
Хочемо подякувати всім виконавцям!!!