Zajęcia TIK / Освітня діяльність TIK

W naszej szkole od września odbywają się zajęcia w ramach projektu TIK. Od czasu ostatniej informacji nasi uczniowie nauczyli się wielu nowych rzeczy.
Podczas zajęć nasi uczniowie uczyli się programować, zapoznali się ze sposobami tworzenia warunków, pętli i zmiennych w Scratchu. Uczestnicy koła ćwiczyli te umiejętności podczas pierwszych prób projektowania własnych mini-gier.
Inni składali roboty do programowania i potem tworzyli do nich oprogramowania. Część uczniów programowała w sratch.jr, pracowała na macie do kodowania, używała długopisów 3D oraz klocków konstrukcyjnych. Uczniowie używali magicznego dywanu, ozobotów oraz robotów dasch. Część grup miała zajęcia z programowania w Scratch i w języku Python.
Zdjęcia z tej części realizacji programu znajdą Państwo poniżej.
Część zajęć została już w pełni zrealizowana. Ostatnie zajęcia pozostały przed uczniami pozostałych grup. Dobra informacja jest taka, że mimo końca projektu, część zajęć będzie realizowana dalej.

У нашій школі заняття проводяться в рамках TIK-проекту з вересня. З моменту отримання останньої інформації наші студенти дізналися багато нового. Під час занять наші студенти вчилися програмувати, знайомилися зі способами створення умов, циклів і змінних в Scratch. Учасники гуртка відпрацьовували ці навички під час перших спроб сконструювання власних міні-ігор.Інші збирали роботів для програмування, а потім створювали для них програмне забезпечення. Деякі студенти програмували в sratch.jr, працювали над килимком для кодування, використовували 3D-ручки і будівельні блоки. Студенти використовували чарівний килим, озоботів і роботів-дакчів. Деякі групи мали класи програмування на Scratch і Python.Фото з цієї частини програми можна знайти нижче.Деякі з класів вже повністю реалізовані. Останні класи залишилися перед учнями інших груп. Хороша новина полягає в тому, що незважаючи на закінчення проекту, деякі заняття продовжаться.