EUROPEJSKIE DRZEWO ROKU / ЄВРОПЕЙСЬКЕ ДЕРЕВО РОКУ

1 lutego br. rozpoczęło się głosowanie w konkursie EUROPEJSKIE DRZEWO ROKU, w którym startuje łódzkie drzewo FABRYKANT. Jest to jedno z najbardziej oryginalnych drzew w Polsce, które stanowi symbol długowieczności i mądrości. Jego unikatowa budowa przyciąga odwiedzających do parku Klepacza w Łodzi. Jeden z konarów ma esowaty kształt i długość ponad 20 metrów a szerokość korony Fabrykanta osiągnęła imponującą wartość ponad 33 metrów. Wiosną wokół Fabrykanta możemy podziwiać szafirowe łąki pełne śnieżników lśniących i cebulic syberyjskich, podkreślające szlachetny charakter drzewa. Głosowanie trwa do 28 lutego br.
Zagłosować można na stronie konkursu: https://www.treeoftheyear.org/vote/oak-fabrykant

лютого цього року розпочалося голосування у конкурсі «Європейське дерево року», в якому стартує дерево Лодзь ФАБРИКАНТ. Це одне з найоригінальніших дерев Польщі, яке є символом довголіття і мудрості. Його унікальна споруда приваблює відвідувачів парку Клепач у Лодзі. Одна з гілок має сигмовидную форму і довжину понад 20 метрів, а ширина крони виробника досягала значного значення понад 33 метрів. Навесні навколо Власника фабрики ми можемо помилуватися сапфіровими луками, повними блискучих сніжинок і сибірських цибулин, що підкреслюють благородний характер дерева. Голосування триває до 28 лютого цього року.
Проголосувати можна на сайті конкурсу:  https://www.treeoftheyear.org/vote/oak-fabrykant

Głosujcie, udostępniajcie i przekazujcie informację dalej!

Голосуйте, діліться і ретвітуйте!