Odwiedziny przedszkola / Відвідування дитячого садка

W czwartek 9 lutego odwiedziły nas Przedszkolaki z przedszkola miejskiego PM120. Przyszli pierwszoklasiści zwiedzali budynek szkoły przy ulicy Łanowej 16. 
Pierwszym punktem był sekretariat i gabinet Pani Dyrektor Iwony Sosnowskiej. Dzieci przeprowadziły wywiad z panią Dyrektor. Mówiły, że to bardzo ciężka i odpowiedzialna praca. Chętnych na objęcie funkcji dyrektora wśród przedszkolaków zabrakło.
Wśród odwiedzanych miejsc znalazła się świetlica szkolna, sala gimnastyczna, stołówka oraz salę lekcyjne w których uczą się klasy  masowe i integracyjne 1-3. W czasie szkolnego spaceru po szkole dzieci miały za zadanie odnaleźć angielskie nazwy zwiedzanych miejsc i je oznaczyć poprzez przyklejenie kart. Pani Kamila- anglistka ze szkoły SP182 wysoko oceniła kompetencje językowe przyszłych pierwszoklasistów. Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały zgrzewkę mleka ponieważ szkoła uczestniczy w  wielu programach mających na celu promowanie zdrowego żywienia.
To nie pierwsze spotkanie przyszłych pierwszoklasistów w naszej szkole.
Wkrótce odbędą się Dni Otwarte w naszej szkole na które już dziś zapraszamy.

У четвер, 9 лютого, до нас завітали дошкільнята з муніципального дитячого садка PM120. Майбутні першокласники відвідали будівлю школи на вулиці Ланова, 16. Першим пунктом стали секретаріат та офіс директорки Івони Сосновської. Діти взяли інтерв'ю у директора. Вони сказали, що це дуже важка і відповідальна робота. Бажаючих обійняти посаду директора серед дошкільнят не було.Серед відвіданих місць були шкільна загальна кімната, гімназія, їдальня та класна кімната, де навчаються 1-3 класи масового та інтеграційного профілю. Під час шкільної прогулянки по школі діти повинні були знайти англійські назви відвіданих місць і позначити їх за допомогою приклеювання карток. Пані Каміла - вчителька англійської мови зі школи SP182 високо оцінила мовні компетенції майбутніх першокласників. На завершення зустрічі діти отримали пачку молока, адже школа бере участь у багатьох програмах, спрямованих на пропаганду здорового харчування.Це не перша зустріч майбутніх першокласників у нашій школі.Незабаром в нашій школі пройдуть Дні відкритих дверей, на які ми запрошуємо вас сьогодні.