Zielona szkoła w Bieszczadach

W poniedziałek 16 września uczniowie klasy VIeVIIc pojechali na pięć dni w Bieszczady na zieloną szkołę. Oto relacja ucznia z wyjazdu:

Po drodze zwiedziliśmy położony na wysokim wzgórzu Zamek Królewski w Chęcinach zbudowany na przełomie XIII i XIV w. Najbardziej podoboła nam się całodniowa wyprawa na Płoninę Wetlińską. Podejście było strome, ale daliśmy radę. Jecheliśmy też Leśną Koleją Bieszczadzką, płynęliśmy statkiem “Tramp” po Jeziorze Solińskim i byliśmy na ogromnej zaporze w Solinie. Pojedliśmy oscypków. Wieczory spędzaliśmy razem na dyskotekach. Było też ognisko i pieczenie kiełbasek! W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się w największym w Polsce skansenie w Sanoku i mogliśmy zobaczyć, jak ludzie z tego regionu kiedyś mieszkali.

Mimo nie najlepszej pogody było super!