Spotkanie z policjantem w świetlicy szkolnej

Pani K. Przewoźniak zorganizowała spotkanie online z policjantem, które odbyło się 12 marca 2021r.  Działania prowadzone przez funkcjonariusza miały charakter profilaktyczno – edukacyjny. Uczniowie zdobyli cenną wiedzę na temat: bezpieczeństwa w ruchu drogowym, dowiedzieli się jak prawidłowo i bezpiecznie poruszać po ulicach, oraz jak ważne jest używanie elementów odblaskowych, które są widoczne z daleka dla kierowców i znacznie zwiększają bezpieczeństwo pieszych poruszających się po zmroku. Dzieci dowiedziały się jak zachowywać się
w kontaktach z obcymi, nieznanymi osobami, a także co zrobić w przypadku niespodziewanego ataku psa. Podczas spotkania online uczniowie zadawali policjantom wiele ważnych pytań, także tych dotyczących „stróżu prawa” – na wszelkie pytania dostawały odpowiedz. Funkcjonariusze przekazywali także uczniom kilka porad. Spotkanie zakończyło się deklaracją przez uczniów, że będą przestrzegać wszystkich porad, o których mówili policjanci.