Dzień Partona Szkoły 2021

W piątek, 1 października, odbyła się w naszej szkole uroczystość z okazji Dnia Patrona.  

Mury naszej szkoły odwiedziły ważne osobistości: Wiceprezydent Łodzi Małgorzata Moskwa-Wodnicka, Przewodniczący Komisji Edukacji Radny Pan Sylwester Pawłowski, z-ca komendanta XXXI Zgierskiego Wojskowego Oddziału Gospodarczego w Zgierzu płk. Sławomir Jędrzejewski, prezes Zarządu Fundacji „Arsenał pamięci”, wiceprezes Oddziału Łódzkiego Stowarzyszenia Szarych Szeregów dh. Krzysztof Jakubiec, proboszcz Rzymsko-Katolickiej Parafii pw. Niepokalanego Serca NMP i św. Antoniego Marii Klareta Wojciech Matuła, Starszy Wizytator Łódzkiego Kuratorium Oświaty w Łodzi Pani Maria Jasińska, Przewodnicząca Łódzkiego Stowarzyszenia Pomocy Szkole Pani Iwona Bartosik, Przewodnicząca Zarządu Okręgu Łódzkiego ZHR hm. Izabela Szkiłondź, Kierowniczka Bałuckiego Ośrodka Kultury „LUTNIA” Przedstawiciela Rady Rodziców SP 182 Pani Małgorzata Moch-Bil, Członek Rady Rodziców, inicjator projektu – Pan Paweł Nowiński, Drużynowa 62 ŁDH – dh. Julia Ryfa, drużynowa 62 ŁGZek dh. Oliwia Modlińska, drużynowy 28 ŁGZ- dh. Jakub Wroniak oraz Twórca muralu Pan Adam Wirski ps. „ Kruk”. 

Część artystyczną przygotowała Pani Anita Marciniak z uczniami klasy 8e, oprawą muzyczną zajęła się Pani Marta Danielewska wraz z chórem i akompaniamentem gitary i skrzypiec, na których grały Natalia Mendyka i Aleksandra Wegenko. 

Oprawę plastyczną stworzył Pan Dariusz Wężykowski.  

Uroczystość swoją gawędą harcerską uświetnił harcmistrz Krzysztof Jakubiec, przybliżając nam losy członków Szarych Szeregów. 

Po uroczystości wszyscy udali się na uroczyste odsłonięcie muralu, jaki na budynku naszej szkoły namalował Pan Adam Wirski pseudonim Kruk. Pomysłodawcą muralu „ Harcerze to tez żołnierze” jest Rada Rodziców działająca przy naszej szkole. Jest to już drugi mural, który z inicjatywy Rady Rodziców pojawił się na murach naszej szkoły. Pierwszy przedstawiający wizerunek naszego patrona – Tadeusza „Zośki” Zawadzkiego znajduje się na budynku B przy ulicy Traktorowej 35. 

Ze względu na reżim sanitarny w uroczystości brali udział tylko uczniowie klas 8. Cała uroczystość została  nagrana i sfotografowana. Zachęcamy do obejrzenia relacji filmowej z tegorocznej Dnia Patrona w naszej szkole:

 Odsłonięcie muralu – część 1

Odsłonięcie muralu – część 2

Gawęda druha harcmistrza Krzysztofa Jakubca – część 1

Gawęda druha harcmistrza Krzysztofa Jakubca – część 2

Odsłonięcie muralu – część 3