Gramy w kolorowe

„Gramy w kolorowe” to tytuł projektu, jaki został zrealizowany w naszej szkole w budynku B przy ul. Traktorowej. Jego celem było odczarowanie szkoły jako miejsca kojarzącego się tylko z nauką i obowiązkami, a także stworzenie możliwości większego zintegrowania się uczniów, po długim okresie zdalnego nauczania. W ramach projektu zakupiono zestaw gier planszowych, stolikowych i korytarzowych oraz kolorowe stoliki i siedziska. Te ostatnie posłużyły do stworzenia kącika do wypoczynku w czasie przerw. Gry korytarzowe i planszowe wykorzystano do zorganizowania szkolnego turnieju gier. Uczniowie przeprowadzili rozgrywki w czterech kategoriach: szachy, warcaby, kapsle i scrabble. Rozgrywki cieszyły się dużym zainteresowaniem. Wzięło w nich udział ponad czterdziestu uczniów. Wyniki turnieju przedstawiają się następująco:

Scrabble:

I miejsce – Piotr Boruszczak 8D

II miejsce – Nikola Skowrońska 5C

III miejsce – Piotr Kubiak 8D

Szachy:

I miejsce – Jan Gajewski 8C

II miejsce – Julian Kubiński 8D

III miejsce – Piotr Kubiak 8D

Warcaby:

I miejsce – Jakub Berliński 7B

II miejsce – Jakub Grezel 8D

III miejsce – Hanna Mysiorek 8C

Kapsle:

I miejsce – Jakub Drożdż 7D

II miejsce Maciej Kaźmierczak 7C

III miejsce Krzysztof Bludnik 8D

Zwycięzcom i pozostałym uczestnikom gratulujemy!

Szachownice i tor do gier dostępne są dla uczniów na korytarzach szkoły, a gry stolikowe i planszowe w świetlicy szkolnej w budynku B.

Projekt został sfinansowany z Funduszu Inicjatyw Obywatelskich na lata 2021-2031 Narodowego Funduszu Wolności –Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego, Priorytet 1 Małe Inicjatywy.