Pomoc dla uchodźców z Ukrainy

Wszystkie ręce na pokład!!! Jak zawsze społeczność SP Nr 182 nie zawiodła!!!
Na apel o pomoc dla uchodźców z Ukrainy bardzo szybko i z wielkim sercem odpowiedziało mnóstwo osób. DZIĘKUJEMY wszystkim rodzicom, uczniom, nauczycielom i pracownikom administracji i obsługi za ogromne zaangażowanie, przekazanie darów, spakowanie ich i dostarczenie do Zgierza, gdzie będzie utworzony tymczasowy dom dla Matki i Dziecka oraz skąd część zebranych darów jest na bieżąco wysyłana autokarami na Ukrainą.
Nam udało się wysłać aż 6 zapakowanych po brzegi samochodów do punktu pomocy w Zgierzu przy ul. Sienkiewicza 15 gdzie czekał już na ostatnie paczki ogromny autokar, który wieczorem wyruszył w stronę Ukrainy do Obwodu Kijowskiego z najpotrzebniejszymi rzeczami.

„Nie ma cenniejszego daru, niż dar serca, nie ma potężniejszego przejawu empatii, niż  bycie blisko tych, którzy potrzebują wsparcia i pocieszenia, nie ma wspanialszej  postawy chrześcijańskiej i świadectwa wiary, niż wyciągnięta dłoń ku potrzebującym.
Dziękujemy również tym, którzy wspierali nasze działania duchem i pozytywną energią.” – dyrekcja SP Nr 182 Iwona Sosnowska.

Pamiętajmy, że to jeszcze nie koniec, że nasza pomoc w dalszym ciągu jest potrzebna, że możemy na bieżąco dowozić potrzebne rzeczy do różnych punktów zbiórek, wpłacać pieniądze na konta sprawdzonych organizacji, udostępniać pokoje i mieszkania jeśli mamy takie możliwości. Pomagajmy im przetrwać ten czas!