Obóz naszych uczniów – II turnus klas 8 i absolwentów

Włochy Lignano-Grado-Pertegada- Wenecja-Bibione-Padwa 

Nasi uczniowie brali udział w obozie organizowanym przez firmę zewnętrzną. Tym razem zatrzymali się w północnych Włoszech zaledwie 14h jazdy  od Łodzi, mijając poznaną już im Karyntię z jeziorami otoczoną Alpami. Słońce i wysoka temperatura od początku ich nie oszczędzały. Byli w Wenecji, pływali statkiem do San Marco z Portu Punta. Odpoczywali przy moście Rialto i jedli przepyszną włoską pizzę. Zakupili maski, wachlarze i magnesy. Wolne chwile spędzali na plażach w Bibione, Grado, Lignano Sabbiadoro nad Adriatykiem kąpiąc się, grają w waterpolo i spacerując wieczorami deptakiem w Bibione i Lignano. Byli bezpieczni gdyż co rusz granicę zewnętrzną Unii Europejskiej patrolowały śmigłowce i samoloty F-16 z bazy NATO w Aviano. Jedli lody Mu. Wspaniała atrakcją okazał się pobyt w Aqua Parku Lignano oraz w Luna Parku St. Chętni obozowicze wzięli udział w niedzielnej włoskiej mszy i zaśpiewali Barkę. Owacje były na stojąco.

Franco, właściciel hotelu, dbał o wypoczynek psychiczny i kulinarny. Pożegnał nas serdecznie pisząc list. Były łzy i wzruszenie.

Do zobaczenie za rok
kierownik obozu w Pertegadzie Kamila Namiecińska 

Італія Ліньяно-Градо-Пертегада-Венеція-Бібіоне-Падуя 

Наші студенти взяли участь у таборі, організованому зовнішньою компанією. Цього разу вони зупинилися на півночі Італії всього в 14 годинах їзди від Лодзі, минаючи Каринтію з озерами, оточеними Альпами. Сонце і висока температура не щадили їх з самого початку. Вони відпочивали на мосту Ріальто і їли смачну італійську піцу. Вони купили маски, вентилятори і магніти. Вільний час вони проводили на пляжах Бібіоне, Градо, Ліньяно-Сабб’ядоро на Адріатичному морі, купаючись, граючи у водне поло і гуляючи вечорами по набережній в Бібіоне і Ліньяно. Вони були в безпеці, тому що час від часу зовнішній кордон Європейського Союзу патрулювали вертольоти і літаки F-16 з бази НАТО в Авіано. Вони їли морозиво в Му. Відмінним атракціоном стало перебування в аквапарку Ліньяно і Луна-парку Санкт-Петербурга. Нетерплячі відпочиваючі взяли участь у недільній італійській месі та заспівали Барку. Овації стояли.

Франко, власник готелю, подбав про душевний і кулінарний відпочинок. Він тепло попрощався з нами, написавши листа.

Були сльози і емоції. До зустрічі в наступному році
Керівник табору Пертегада Каміла Намєцінська