Dla wszystkich Babć i Dziadków z klasy 1b i 1e

Z okazji nadchodzących dni wszystkim Kochanym Babciom i Wspaniałym Dziadkom uczniowie klas 1b i 1e życzą dużo radości i pociechy z wnuków oraz przyjemnych chwil spędzonych razem. 

                                             Abyście się nigdy nie zmieniali,

                                            I zawsze przy tym pamiętali,

                                             Jak bardzo Was kochamy!

                                                                                                      Uczniowie klasy 1b i 1e

W Polsce Dzień Dziadka obchodzimy 22 stycznia, jednak święto to ustalono później, niż odbywający się 21 stycznia Dzień Babci. Pomysł uhonorowania wszystkich babć pojawił się w 1964 roku, zaś Dzień Dziadka ustanowiono dopiero po 14 latach w 1978 roku. W telewizji Polskiej zorganizowano wówczas specjalny konkurs na ustalenie daty tego święta. Ustanowiono wówczas Dzień Dziadka na 22 stycznia, a więc zaraz po Dniu Babci. Oficjalnie do kalendarza wpisano go jeszcze później, bo w 1981 roku. Niektóre źródła mówią, że święto mające na celu uhonorowanie dziadków przywędrowało do nas ze Stanów Zjednoczonych. Niezależnie od historii jego powstania, Dzień Dziadka jest świetną okazją, aby okazać dziadkom jak są ważni i podziękować im za czas i uwagę poświęcone wnukom.

Zdjęcie grupowe dzieci z rysunkami Babć i dziadków.

Для всіх бабусь і дідусів з 1б і 1е класів   З нагоди прийдешніх днів учні 1б та 1е класів бажають багато радості та затишку від своїх онуків та приємних моментів, проведених разом, усім Дорогим бабусям та Чудовим Дідусям.                         
Щоб ти ніколи не змінювався,
І завжди пам’ятали,                                                                
Як сильно ми тебе любимо!                                                                                                      
Учні 1б та 1е класів

У Польщі День дідуся святкують 22 січня, але це свято встановили пізніше, ніж День бабусі 21 січня. Ідея вшанування всіх бабусь з’явилася в 1964 році, а День дідуся був встановлений тільки через 14 років в 1978 році. Тоді на польському телебаченні було організовано спеціальний конкурс на визначення дати цього свята. У той час День дідуся встановлювався 22 січня, тобто відразу після Дня бабусі. Офіційно він був внесений в календар ще пізніше, в 1981 році. Деякі джерела свідчать, що свято на честь бабусь і дідусів прийшло до нас з США. Незалежно від історії його створення, День дідуся – це прекрасна можливість показати бабусям і дідусям, наскільки вони важливі, і подякувати їм за приділений час і увагу своїм онукам.