Noworoczny Turniej Piłki Halowej IPA CUP

W dniu 11 stycznia uczniowie klasy 7a i 7c uczestniczyli w pierwszej edycji Noworocznego Turnieju Piłki Halowej. Turniej im. Jana Kuropatwy IPA CUP. Opiekunami byli: Pani Magdalena Florczak, Sylwia Kardzis i Sławomir Wasik. Turniej był organizowany przez Komendę Wojewódzką Policji w Łodzi wraz z Międzynarodowym Stowarzyszeniem Policji IPA. Turniej odbywał się na terenie hali sportowo- widowiskowej Atlas Arena. Oprócz meczów zespołów jednostek policyjnych, uczniowie mogli skorzystać z punktów, gdzie uczyli się udzielania pierwszej pomocy. Uzyskali informację o szkołach policyjnych w naszym województwie oraz obejrzeli pokazy walki. Mogli zobaczyć akcję ratowniczą jaka może odbywać się na zamarzniętym akwenie wodnym. Ważnym hasłem spotkania było- ” Ferie- jakie? BEZPIECZNE”. Kibicowanie podczas meczów dostarczyło nam wielu emocji i ciekawej zabawy.  Szczególnie mecz Kierownictwa garnizonu łódzkiej policji z gwiazdami sportu i zespołu Pectus dostarczył wielu wrażeń.  Impreza ta miała także cel charytatywny, gdyż drużyny grały dla dzieci. Byli nimi podopieczni Fundacji Dom w Łodzi. 

Poniżej galeria zdjęc.

11 січня учні 7а та 7с класів разом зі своїми опікунами взяли участь у першому розіграші Новорічного турніру з футболу в приміщенні імені Яна Куропатви IPA CUP. Викладачами були: пані Магдалена Флорчак, Сільвія Кардзіс та Славомір Васік. Турнір був організований Головним управлінням поліції в Лодзі спільно з Міжнародною поліцейською асоціацією IPA. Турнір проходив на стадіоні «Атлас Арена». Окрім матчів команд поліції, учні мали змогу скористатися пунктами, де навчилися надавати першу медичну допомогу. Вони отримували інформацію про поліцейські академії в нашому районі і спостерігали за бойовими демонстраціями. Вони могли побачити рятувальну операцію, яка може відбуватися на замерзлій водоймі. Важливим девізом зустрічі було: «Зимові свята – які? БЕЗПЕЧНІ». Вболівання під час матчів подарували нам масу емоцій та веселощів.  Особливо неабиякий ажіотаж викликав матч між керівництвом Лодзинського поліцейського гарнізону та зірками спорту з команди «Пектус».  Захід також мав благодійну мету, адже команди грали для дітей. Збори були для підопічних Фонду «Будинок у Лодзі».