Wojewódzki konkurs informatyczno-programistyczny SZTOS 2024

Zapraszamy wszystkich uczniów szkół podstawowych z województwa łódzkiego do udziału w konkursie informatyczno-programistycznym SZTOS. Jest to już druga edycja konkursu.

SZTOS

Celem konkursu jest rozwijanie zainteresowań technologiami informacyjno-komunikacyjnymi wśród uczniów oraz ujawnianie i rozwijanie talentów programistycznych. W konkursie mogą uczestniczyć uczniowie szkół podstawowych z województwa łódzkiego. Program merytoryczny konkursu obejmuje treści zawarte w obowiązujących podstawach programowych nauczania informatyki. Uczestnicy konkursu powinni również wykazać się znajomością zagadnień informatycznych wykraczających poza podstawy programowe.

Konkurs składa się z dwóch etapów.

Uczniowie przesyłają na adres: sztoskonkurs@gmail.com
grę stworzoną przez siebie pod tytułem milionerzy. Może być ona wykonana w dowolnym języku programowania. Pytania jak i wyglądać gry zależą od ucznia.

Pod uwagę będziemy brali sposób rozwiązania oraz podejścia do problemu. Będziemy uwzględniać to, czy zadanie ma większą pulę pytań niż ilość pytań zadawanych. Czy można wybrać stopień trudności, oraz czy są użyte pętle, instrukcje warunkowe itp., jak wygląda zakończenie gry. Czy uczeń wyeliminował błędy. Dodatkowe punkty za użycie języków niebędących wizualnym językiem programowania (wizualne to: np. Scratch, mBlock). Niewizualne lepiej punktowane to np. Python, C++, C#.

Zgłoszenia pracy wraz ze zgodą na konkurs przesyłamy do 10 maja 2024 roku, do godziny 24:00.

Etap II

Druga część, do której przejdą zakwalifikowani uczniowie z województwa łódzkiego polega na rozwiązaniu testu z technologii informacyjno-komunikacyjnej. I tutaj mogą pojawić się pytania z języków programowania, części komputerów, algorytmów, historii komputerów, nazw wejść/wyjść, zadania z logiki, znaki diakrytyczne i tym podobne. Mogą się pojawić pytania o wirusy i zagrożenia w Internecie, systemy operacyjne i obsługi wejścia/wyjścia, język binarny. Czyli cała teoria z różnych dziedzin.

Do drugiego etapu może przejść 10 najlepszych prac. Każdy kto dostanie się do finału otrzyma już cenne upominki od firmy Hitachi i nie tylko!

Główna nagroda to
słuchawki SONY MDR-ZX310 oraz Klawiatura Logitech G213 Prodigy.

Finał odbywa się w Szkole Podstawowej nr 182 w Łodzi 20 maja.

Konkurs jest objęty patronatem firmy Hitachi.

Fajny sposób na sprawdzenie swoich umiejętności i zdobycie fantastycznych nagród. Dlatego liczymy na wasz udział.

Zapraszamy.

Zgoda na udział w konkursie znajduje się tutaj. Dlatego jak chcesz ją pobrać kliknij tutaj.

Regulamin konkursu znajduje się tutaj. Dlatego jak chcesz go pobrać, kliknij tutaj.

plakat z chłopcem pracującym na komputerze i napisem wojewódzki konkurs Sztos dla uczniów klas 4-8