Wycieczka do ZOO Safari w Borysewie

W dniu 18 maja 2022r. klasa IIc i IId pojechały na wycieczkę do ZOO Safari. W Ogrodzie Zoologicznym Safari Borysew można spotkać wiele gatunków egzotycznych zwierząt z całego świata.

Nasza wycieczka zaczęła się od podróży Zookolejką, podczas której zostaliśmy zapoznani z poszczególnymi gatunkami zwierząt żyjącymi w różnych strefach klimatycznych. Podczas spaceru zobaczyliśmy zwierzęta żyjące na lądzie oraz w wodzie. Jednak najwięcej emocji wzbudziło karmienie zwierząt np. tygrysów czy foki Dawidka. Mogliśmy również odwiedzić MiniZOO, gdzie dzieci chętnie karmiły i głaskały kózki. Jedna z nich nawet chciała z nami pojechać do Łodzi 🙂 Na koniec mieliśmy zorganizowane ognisko, podczas którego sami piekliśmy kiełbaski oraz chleb. Na zakończenie zakupiliśmy pamiątki. Wycieczka sprawiła wiele radości, a niezapomniane chwile i wrażenia pozostaną z nami na długi czas.

Więcej zdjęć w galerii.