Zajęcia koła regionalnego

Co wiemy o Łodzi?

Pod takim hasłem spotkaliśmy się na kolejnych zajęciach koła regionalnego. Tym razem naszych uczniów zaprosiliśmy do szkoły. W sobotnie przedpołudnie, 1 X, przygotowaliśmy mnóstwo ciekawostek i zagadek o pięknej i unikatowej Łodzi. Układaliśmy puzzle z bohaterami bajek, budowaliśmy z klocków np. kamienice, graliśmy w „Piotrusia” zastanawiając się, co znaczy słowo tytka, migawka czy zalewajka, projektowaliśmy ubrania dla fabrykantów i wiele, wiele innych. Zajęcia zakończyły się wspólną zabawą w Jordanku

Що ми знаємо про Лодзь?

Під таким гаслом ми зустрілися на чергових заняттях районного гуртка. Цього разу ми запросили наших учнів до школи. На суботній ранок, 1 жовтня, ми підготували багато цікавих фактів та загадок про прекрасну та неповторну Лодзь. Ми складали пазли з казковими героями, будували будинки, наприклад, з кубиків, грали в Петра, гадаючи, що означають слова титка, знімок чи налив, конструювали одяг для власників фабрик і багато-багато іншого. Заняття завершилися спільними розвагами в Йорданку.