WIOSENNI REGIONALNI

W sobotę, 18 marca, Regionalnie wybrali się na rajd „W poszukiwaniu wiosny”. Odwiedziliśmy kilka parków, m.in. Park Źródliska i Park Sienkiewicza . Naszym celem, oprócz znalezienia oznak wiosny stały się pomniki „Łodzi Bajkowej” oraz Muzeum Przyrodnicze. Dużo tego, jak na pierwszy spacer po zimowej przerwie, ale byliśmy już bardzo spragnieni wyjścia.
Gorąco polecamy wszystkim szczególnie odwiedzenie Muzeum Przyrodniczego, gdzie znajdują się naprawdę fantastyczne eksponaty, np. cios mamuta, największy żyjący krab, najmniejszy na świecie motyl i wiele, wiele innych. Można o nich usłyszeć wspaniałe opowieści.

У суботу, 18 березня, регіонали вийшли на мітинг „У пошуках весни”. Ми відвідали кілька парків,Серед інших, парк Źródliska Park Sienkiewicz Park. Нашою метою, крім пошуку ознак весни, стали пам’ятники «Казкового човна» і Музею природознавства. Багато його на першу прогулянку після зимової перерви, але ми вже були дуже голодні, щоб вийти на вулицю.
Ми настійно рекомендуємо всім відвідати Музей природної історії, де є дійсно фантастичні експонати, такі як бивень мамонта, найбільший живий краб, найменша в світі метелик і багато-багато іншого. Про них можна почути чудові історії.

Zdjęcie prezentuje uczniów przy Pomniku Wróbelka Ćwirka