Dzień Świadomości Autyzmu

W dniu 03.04.23r. obchodziliśmy w szkole Dzień Świadomości Autyzmu. Klasy I i II uczestniczyły w lekcjach o tej tematyce przeprowadzonych przez wychowawców klas. Uczniowie z klas III i IV wzięli udział w spotkaniu na sali gimnastycznej, gdzie obejrzeli film, uzyskali wiedzę o autyzmie na podstawie opowiadania ,,Jak trudno byś nieco innym”, a także złożyli piękne serduszka z papieru metodą origami.
,,Starszaki” – delegacje klas V – VIII, uczestniczyły w spotkaniu z wyjątkowym gościem – mamą dzieci autystycznych. Pani Ania mówiła o potrzebach swoich dzieci, odmienności i trudach dnia codziennego. Przeczytała też list z przesłaniem – jak my możemy pomóc takim osobom. To było dla nas cenne doświadczenie.Dziś nasza szkoła była NIEBIESKA, bo solidaryzujemy się z wszystkimi osobami dotkniętymi tą chorobą.

З 03.04.23р. ми святкували День обізнаності про аутизм у школі. І і і II класи брали участь в уроках з цього предмету, які проводили класні керівники. Учні III і IV класів взяли участь у зборах в спортзалі, де переглянули фільм, отримали знання про аутизм за сюжетом «Як складно бути трохи іншим», а також склали красиві паперові сердечка за методом орігамі. «Старшокласники» – делегації V – VIII класів, взяли участь у зустрічі з винятковою гостею – матір’ю дітей-аутистів. Пані Аня розповіла про потреби своїх дітей, відмінності та негаразди повсякденного життя. Також вона прочитала листа з посланням – як ми можемо допомогти таким людям. Це був цінний досвід для нас. Сьогодні наша школа була БЛАКИТНОЮ, тому що ми солідарні з усіма, хто постраждав від цієї хвороби.