Wyniki konkursu „Żywe obrazy”

Miło nam poinformować o wynikach konkursu „Żywe obrazy”.


Kategoria kl.I-III:
I miejsce: Kajetan Piekarski kl.3a
II miejsce: Maksymilian Krygier kl.3a
III miejsce: Michał Laskus kl.2a
wyróżnienie: Antonina Łubieńska kl.3a
Karol Wieszczak kl.1a

Kategoria kl.IV-VIII:
I miejsce: Alicja Wasiak kl.6a
II miejsce: Iza Wieszczak kl.4a
III miejsce: Anastazja Kołodziejska kl.4b
wyróżnienie: Tymon Królak kl.4d

Dziękujemy za wszystkie nadesłane prace. Gratulujemy zwycięzcom.


Poniżej galeria na której są obrazy:

  1. „Mietek oparty na rękach” (Stanisław Wyspiański)- Obraz przedstawia chłopca opartego na rękach. Ręce trzyma na rogu stołu. Chłopczyk ma krótkie włosy i błękitne oczy wpatrujące się ku dołowi przed siebie.
  2. „Mężczyzna w meloniku” (René Magritte)- Obraz przedstawia eleganckiego mężczyznę w garniturze i meloniku na tle muru. Twarz mężczyzny jest niewidoczna, zasłania ją lecący biały gołąb.
  3.  „Śniąc w błękicie” (Monika Malinowska)- Na obrazie widzimy dziecko w kręconych włosach w niebieskiej piżamce, śpiące w pościeli biało niebieskiej.
  4. „Portret mężczyzny” (Jan Van Eyck)- Obraz przedstawia mężczyznę w czarnym ubraniu z czerwonym turbanem na głowie. Oczy ma zwrócone w stronę widza. Wygląda jak by patrzył w lustro.
  5. „Postać w kapeluszu” (Dziuda)- Obraz ukazuje kobietę ubraną całą na czarno w czarnym kapeluszu o nie za dużym rondzie. Kobieta ma wyraźnie widoczne czerwone usta. Za nią jest jednolite szare tło.
  6. „Dama w czarnym kapeluszu” (Kees Van Dongen)- Obraz przedstawia kobietę w szmaragdowej sukni, czarnym kapeluszu i pięknym naszyjniku. Znajduje się ona na tle w odcieniach szarości.
  7. „Pełzająca śmierć” (Zdzisław Beksiński)- Na obrazie autor przedstawia koniec świata. Jawi się w mrocznych, brązowo-krwawych barwach. A śmierć zbiera swoje żniwo, po czym niepostrzeżenie znika z pola bitwy. Palące się w tle miasto oznacza, że śmierć znowu zwyciężyła. Nikt nie przetrwał. Na obrazie Zdzisława Beksińskiego śmierć jest przerażającym stworzeniem, które na przykurczonych kończynach opuszcza zrujnowany teren. Zamiast twarzy widać bandaż, przez który przebija plama krwi. Zamiast tułowia jest owłosiony odwłok, podobny do tego, jakie mają śmiercionośne pająki, a one zawsze uciekną przed zbliżającym się niebezpieczeństwem. 
  8. Dama z gronostajem” (Leonardo da Vinci)- Obraz ukazuje kobietę trzymającą na rękach gronostaja. Kobieta jest w kolorowym stroju, a na szyi ma długie korale. Głowa również jest ozdobiona cienką wstążką. Miękko skręcone ciało gronostaja i obrót torsu kobiety nadają kompozycji rytmu i sugerują ruch sylwetki kobiecej, obracającej się w przestrzeni po spirali odwrotnej w stosunku do układu ciała zwierzęcia.
  9. „Helenka z wazonem i kwiatami” (Stanisław Wyspiański)- To jest portret córki artysty, przedstawionej w charakterystycznej dla niej sukience. Oparta jest ona o stół wskazująca palcem na różowy wazon z kwiatami.
  10. „Chłopiec śpiący nad książką” (Jean-Baptiste Greuze)- Na obrazie widzimy śpiącego chłopca. Ma on położoną głowę na ręce, która leży na książce. Chłopiec ma średnie włosy lekko falowane.

Раді повідомити Вам про результати конкурсу «Живі образи».
Категорія кл. I-III:
I місце: Kajetan Piekarski kl.3a
II місце: Maksymilian Krygier kl.3a
III місце: Michał Laskus kl.2a
почесна згадка: Antonina Łubieńska kl.3a
Кароль Вєщак клас 1а Категорія кл. IV-VIII:
I місце: Alicja Wasiak kl.6a
II місце: Iza Wieszczak kl.4a
III місце: Anastazja Kołodziejska kl.4b
почесна згадка: Tymon Królak class 4d

Дякуємо за всі надіслані роботи. Вітаємо переможців.

Нижче представлена галерея, де знаходяться картини:

„Mietek на руках” (Stanisław Wyspiański) – Картина зображує хлопчика, що спирається на руки. Він тримає руки на кутку столу. У хлопчика коротке волосся і блакитні очі, спрямовані вниз.
«Людина в казанку» (Рене Магрітт)- на картині зображений елегантний чоловік в костюмі і казанку на тлі стіни. Обличчя людини непомітно, затуляє літаючий білий голуб.  
«Мріяти в блакитному» (Моніка Малиновська)- На картині ми бачимо дитину з кучерявим волоссям в блакитній піжамі, сплячу в біло-блакитній постільній білизні.
«Портрет людини» (Ян Ван Ейк)- картина зображує чоловіка в чорному одязі з червоним тюрбаном на голові. Його погляд звернений до глядача. Він виглядає так, ніби дивиться в дзеркало.
«Постать в капелюсі» (Дзюда)- на картині зображена жінка, одягнена вся в чорне в чорний капелюх з не дуже великим кроєм. У жінки добре помітні червоні губи. За ним розташовується рівномірний сірий фон.
«Дама в чорному капелюсі» (Кейс Ван Донген)- на картині зображена жінка в смарагдовому платті, чорному капелюсі і красивому намисті. Він розташовується на тлі в сірих відтінках.
„Повзуча смерть” (Zdzisław Beksiński)- На картині автор зображує кінець світу. Вона проявляється в темних, коричнево-кривавих кольорах. І смерть бере своє, після чого непомітно зникає з поля бою. Палаюче на задньому плані місто означає, що смерть знову перемогла. Ніхто не вижив. На картині Здзіслава Бексінського смерть – це жахлива істота, яка залишає зруйновану ділянку на скорочених кінцівках. Замість особи можна побачити пов’язку, крізь яку проколюється пляма крові. Замість хобота – волохате черевце, схоже на таке у смертоносних павуків, і вони завжди будуть рятуватися від небезпеки, що насувається. 
«Дама з горностаєм» (Леонардо да Вінчі) – на картині зображена жінка, яка тримає на руках горностая. Жінка в барвистому вбранні, а на шиї довгі намиста. Голову також прикрашає тонка стрічка. М’яко закручене тіло горностая і обертання тулуба жінки надають композиції ритм і припускають рух жіночого силуету, що обертається в просторі по спіралі, протилежної розташуванню тіла тварини.
„Геленка з вазою і квітами” (Stanisław Wyspiański)- це портрет дочки художниці, зображений в характерному для неї вбранні. Вона спирається на стіл, показуючи пальцем на рожеву вазу з квітами.
«Хлопчик, сплячий над книгою» (Жан-Батист Грез)- На картині ми бачимо сплячого хлопчика. У нього на руці голова, яка лежить на книзі. У хлопчика середнє волосся, злегка хвилясте.