NASI LAUREACI WOJEWÓDZKICH KONKURSÓW PRZEDMIOTOWYCH

17 maja 2023r w auli czerwonej Wydziału Prawa i Administracji UŁ tegoroczni laureaci Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych odebrali zaświadczenia o uzyskaniu tytułu laureata. Otrzymali je z rąk Kuratora Oświaty i wicewojewody, podczas uroczystego podsumowania konkursów. Wśród nich była dwójka naszych uczniów. Jednym z nich była Aleksandra Jastrzębska z klasy 8d – laureatka konkursu z języka polskiego. Drugim uczniem był Kamil Rosłonek z klasy 8c – laureat konkursu z biologii.

Ola i Kamil dzięki swojemu tytułowi już teraz w rekrutacji do szkół ponadpodstawowych mają zagwarantowane 200 punktów i pierwszeństwo przyjęcia do wybranej przez siebie szkoły. Ola dodatkowo była zwolniona z egzaminu ósmoklasisty z języka polskiego.

Jesteśmy bardzo dumni z naszych Laureatów i życzymy im jeszcze wielu sukcesów.

НАШІ ПЕРЕМОЖЦІ ОБЛАСНИХ ПРЕДМЕТНИХ ОЛІМПІАД

17 травня 2023 року на факультеті права та адміністрації Лодзинського університету цьогорічні переможці провінційних предметних олімпіад отримали сертифікати зі званням лауреата. Вони отримали їх з рук суперінтенданта освіти і віце-воєводи. Воно відбулося під час урочистого підведення підсумків змагань. Серед них було двоє наших студентів. Однією з них була Олександра Ястшембська з 8 класу – переможниця олімпіади з польської мови. Другим учнем був Каміль Рослонек з 8 класу – переможець олімпіади з біології. Олі і Камілу вже гарантовано 200 балів при наборі в загальноосвітні школи. Їм також гарантується першочергове зарахування до школи за їхнім вибором. Крім того, Олу звільнили від восьмикласного іспиту з польської мови. Ми дуже пишаємося нашими лауреатами і бажаємо їм ще багатьох успіхів.

Вітаємо.