Wycieczka po Rudzie Pabianickiej

W ostatnią sobotę maja REGIONALNI wybrali się na Rudę Pabianicką. Przewodniczką była nasza nauczycielka – Pani Agnieszka Tokarczyk, mieszkanka, ale i wielka miłośniczka tej części Łodzi. Wiele zobaczyliśmy i dowiedzieliśmy się mnóstwa ciekawych informacji. Czy wiecie, że na Rudzie na początku XX wieku odbywały się wyścigi konne? Czy wiecie, że właśnie na terenie tych wyścigów wylądował pierwszy w naszej okolicy samolot?

Czas na piknik

Gdy dotarliśmy do Stawów Stefańskiego, to wzięliśmy udział w pikniku z okazji 100-lecia nadania Rudzie praw miejskich. Przez długie lata była oddzielnym miastem, obecnie to część Łodzi. Dużo się działo na tej imprezie, ale dla wielu z nas ważne okazało się spotkanie z siatkarkami ŁKS – Natalią Dróżdż i Anastasią Hryshchuk, które podpisały nam plakaty i każdy mógł zrobić z nimi zdjęcie.

Tor saneczkowy

Ostatnią atrakcją naszej wycieczki był zjazd torem saneczkowym z Rudzkiej Góry. Nie trzeba wyjechać daleko, żeby przeżyć emocjonującą przygodę. Podczas zjazdu można osiągnąć prędkość około 35 km na godzinę. To wyjątkowe i niezapomniane przeżycie, polecamy każdemu!

Dziękujemy Pani Agnieszce Tokarczyk za poświęcony nam czas, a Uczniom za udział w tym roku szkolnym w wycieczkach i spotkaniach koła regionalnego i zapraszamy we wrześniu – opiekunki: Joanna Bartczak i Sylwia Kardzis.

Екскурсія по Руді Паб’яніцькій

В останню суботу травня регіонали вирушили до Руди Паб’яницької. Екскурсоводом була наша вчителька – пані Агнешка Токарчик, мешканка, але також велика любителька цієї частини Лодзі. Ми багато побачили і дізналися багато цікавої інформації. А ви знали, що скачки проходили в Руді на початку ХХ століття? А ви знали, що саме в цих гонках приземлився перший літак в наших краях?

Час пікніка

Діставшись до Стефанських ставків, ми взяли участь у пікніку з нагоди 100-річчя надання місту Руда прав. Багато років це було окреме місто, зараз воно входить до складу Лодзі. На цьому заході багато чого сталося, але для багатьох з нас було важливо зустрітися з волейболістками ЛКС – Наталією Дрождж та Анастасією Грищук, які підписали плакати і кожен міг сфотографуватися з ними.

Катання на санках

Останньою визначною пам’яткою нашої подорожі була катання на санках з Рудзької Гури. Вам не доведеться далеко їхати, щоб випробувати захоплюючу пригоду. Під час спуску можна розвивати швидкість близько 35 км на годину. Це унікальний і незабутній досвід, всім рекомендуємо! Дякуємо пані Агнешці Токарчик за витрачений час, а учням за участь у цьому навчальному році у поїздках та зустрічах регіонального гуртка та запрошуємо у вересні – опікунів: Йоанну Бартчак та Сильвію Кардзіс.