Wycieczka do Sądu Rejonowego klasy 2c

Dnia 26 kwietnia 2023r. klasa 2c uczestniczyła w wycieczce do Sądu Rejonowego Łódź – Śródmieście zorganizowanej przez mamę jednej z uczennic panią Martę Juraszewską.
Uczniowie, jako publiczność, mieli okazję obejrzeć rozprawę sądową, która była reżyserowana, ale wyglądała jak prawdziwa.  Na ławie zasiadł oskarżony, pani sędzia odczytała akt oskarżenia, zeznania złożyli świadkowie i poszkodowany w sprawie, pani prokurator i obrońca wygłosili mowy. Na końcu Wysoki Sąd ogłosił wyrok.
Dzieci mogły porozmawiać z sędzią, prokuratorem i obrońcą, przymierzyć togi oraz zobaczyć  niektóre pomieszczenia – na przykład izolatki dla oskarżonych oczekujących w sądzie na rozprawy sądowe.
Wycieczka do Sądu Rejonowego  była dla uczniów ciekawą formą zdobycia wiedzy  i nowych doświadczeń.

26 квітня 2023 року 2c класу взяв участь у поїздці до Окружного суду Лодзі – Середмістя, організованій матір’ю одного з учнів. Студенти, як глядачі, мали можливість спостерігати за судовим засіданням, яке було постановочним, але виглядало як справжнє.  Підсудний сидів на лаві підсудних, суддя зачитував обвинувальний акт, показання давали свідки і потерпілий у справі, прокурор і захисник виголошували промови. В кінці Високий суд оголосив вердикт. Діти могли поговорити з суддею, прокурором і захисником, приміряти мантії і подивитися деякі кімнати – наприклад, одиночні кімнати для підсудних, які очікують судових засідань. Поїздка до районного суду була цікавою формою отримання знань та нового досвіду для студентів.