Spotkanie z pracownikami UNICEF

W ostatnim dniu 22 czerwca nauki uczniowie klasy 4d odwiedzili fundację Unicef Spilno przy ulicy Tuwima 17a. Pracownicy UNICEF oprowadzili nas po zabytkowym, odnowionym XIX-wiecznym budynku Domu Otto Gehliga przy ul. Tuwima 17A .

Pokazali nam  wyjątkowe miejsce, przeznaczone z myślą o wsparciu społeczności uchodźczej oraz polskiej w Łodzi. Dowiedzieliśmy się na czym polega działalność instytucji non profit.

Głównym założeniem placówki UNICEF Spilno  Łódź to  integracja, poznawanie przez społeczności uchodźcze polskich obyczajów i kultury, możliwość spotykania się w bezpiecznym miejscu i budowanie łódzkiej wspólnoty.

Pani Olena przeprowadziła warsztat dotyczące brudnych rąk.  Były też zajęcia integracyjne i wspólne  odciski dłoni na kartonie.

Było to pierwsze spotkanie i nie możemy doczekać się kolejnych. Nawiązaliśmy współpracę i mamy już pierwszych wolontariuszy.

В останній день 22 червня учні 4 класу відвідали фонд ЮНІСЕФ Спільно на вулиці Тувіма, 17а. Співробітники ЮНІСЕФ показали нам історичну, відреставровану будівлю будинку Отто Геліга дев’ятнадцятого століття на вулиці Тувіма, 17А.   Вони показали нам унікальне місце, призначене для підтримки біженців та польської громади в Лодзі. Ми дізналися, що таке діяльність неприбуткових установ. Основним припущенням UNICEF Spilno Łódź є інтеграція, знайомство з польськими звичаями та культурою громадами біженців, можливість зустрітися в безпечному місці та розбудова спільноти в Лодзі. Пані Олена провела майстер-клас з брудних рук.  Також були проведені інтеграційні заходи та спільні відбитки рук на картоні. Це була перша зустріч, і ми з нетерпінням чекаємо наступних. Ми налагодили співпрацю і вже маємо перших волонтерів.