600 lat Łodzi. Zaproszenie od Prezydent Miasta.


Szanowni Państwo,

Łódź ma 600 lat, taka okazja zdarza się tylko raz!

Świętowanie zaczęliśmy już na początku roku i potrwa ono do grudnia, ale

kulminacja nastąpi już w tym tygodniu – od 27 do 30 lipca. Ponieważ to właśnie
29 lipca 1423 r. król Władysław Jagiełło nadał Łodzi prawa miejskie.

Na pięciu scenach wystąpią największe gwiazdy polskiej i zagranicznej muzyki

oraz najlepsze polskie kabarety. Zapraszam Was na rodzinne pikniki na terenie

całego miasta, nie zabraknie atrakcji dla młodszych i starszych, a także

sportowych emocji. Na ulicy Piotrkowskiej będzie z kolei czekało przeszło 100

różnych atrakcji.

W programie znajdziecie też ponad 150 różnych wycieczek do ciekawych

miejsc, często niedostępnych na co dzień. Spacery będą okazją do

zobaczenia, jak zmieniła się Łódź w ciągu ostatnich lat.

Dla komfortu podróżowania przez cały weekend komunikacja miejska będzie

darmowa, uruchomimy specjalną linię, a turystyczne double-deckery będą

jeździły dwa razy częściej.

Wszystkie informacje znajdziecie Państwo na dedykowanej urodzinom stronie

internetowej lodz.pl/600. Zapraszam do wspólnego świętowania!

Do zobaczenia!

Hanna Zdanowska

Prezydent Miasta Łodzi

Дорогий  
Лодзі 600 років, така можливість трапляється лише один раз!  

Ми почали святкування на початку року і триватиме воно до грудня, але Кульмінація відбудеться вже цього тижня – з 27 по 30 липня. Тому що це те, що 29 липня 1423 року король Владислав Ягайло надав місту Лодзь міські права.   На п’яти сценах виступлять найбільші зірки польської та зарубіжної музики і кращі польські кабаре. Запрошую на сімейні пікніки в цьому районі Ціле місто, там будуть атракціони для малих і старих, а також спортивні емоції. Понад 100 людей чекатимуть на вулиці Пйотрковської різні атракціони.   У програмі ви також знайдете понад 150 різних цікавих поїздок місця, часто недоступні щодня. Прогулянки отримають можливість: подивіться, як змінився Лодзь за останні роки.   Для комфорту подорожей протягом вихідних громадський транспорт буде Безкоштовно, ми запустимо спеціальну лінію, а туристичні двоповерхові будуть Вони їздили вдвічі частіше.   Всю інформацію можна знайти на сайті дня народження, присвяченому дню народження Інтернет lodz.pl/600. Запрошую святкувати разом! Побачимося!

Ганна Здановська Мер міста Лодзь