250-rocznica Komisji Edukacji Narodowej oraz pracownia im. Dariusza Wężykowskiego

13 października odbyła się w naszej szkole akademia z okazji 250- rocznicy założenia Komisji Edukacji Narodowej. Było to jednocześnie wspomnienie naszego kolegi Dariusza Wężykowskiego. Odszedł on od nas w grudniu zeszłego roku.  Wysłuchaliśmy wystąpień przybyłych do nas gości. Klasa 7a przygotowała część artystyczną. Przeniosła nas w dawne czasy za pomocą strojów i nastroju. Uczniowie złożyli życzenia swoim nauczycielom.  Pan Bartłomiej Rosiak w krótkim filmie przypomniał nam sylwetkę Pana Dariusza.  Przy dźwiękach pięknego utworu, wygrywanego na pianinie przez Pana Pawła Mogińskiego, otworzyliśmy karteczki ze słowami naszego nauczyciela- ” Kocha się tylko jedną stronę życia…”

Po uroczystości goście, wraz z Panią dyrektor Iwoną Sosnowską i Panem Bartłomiejem Rosiakiem otworzyli nową salę. Jest ona pierwszą w Polsce pracownią interdyscyplinarną kultury polskiej, która nosi im. Dariusza Wężykowskiego.

250-річчя Комісії національної освіти та майстерні Даріуша Вежиковського

13 жовтня в нашій школі відбулися збори з нагоди 250-річчя створення Національної комісії з питань освіти. Водночас це була пам’ять про нашого колегу Даріуша Венжиковського, який помер у грудні минулого року.  Ми слухали виступи гостей, які до нас прийшли. Клас 7а підготував мистецьку частину, де своїми костюмами та настроєм перенесли нас у минулі часи. Учні побажали вчителям добра.  У короткометражному фільмі пан Бартломей Росяк нагадав нам пана Даріуша.  Під звуки прекрасного твору, зіграного на фортепіано паном Павлом Могильським, ми відкрили папірці зі словами нашого вчителя – «Ви любите лише одну сторону життя…»

Після церемонії гості разом з директоркою Івоною Сосновською та паном Бартломієм Росяком відкрили першу в Польщі міждисциплінарну майстерню польської культури, яка носить ім’я Даріуша Венжиковського.