Wycieczka do Biskupina

W środę 11 października klasy 6a,6c,6d,7a i 7d były na wycieczce do Biskupina. Spacer z przewodnikiem pozwolił nam się przenieś w odległe czasy i poznać dzieje tej osady. Na koniec wykonywaliśmy paciorki. Następnie kolejką wąskotorową pojechaliśmy do Wenecji,  w celu zwiedzenia muzeum tych kolejek. Kolejnym punktem wycieczki było Gniezno, gdzie po obiedzie na spacer zabrał nas przewodnik. Zaczynając od najsłynniejszych drzwi św. Wojciecha zwiedziliśmy Katedrę gnieździeńską, wzgórze Lecha i poszliśmy na spacer na rynek.  Zadowoleni, z dużą dawką wiedzy historycznej i pamiątek, późnym wieczorem wróciliśmy do Łodzi.

У середу, 11 жовтня, класи 6а, 6в, 6д, 7а та 7д були у відрядженні до Біскупіна. Прогулянка з гідом дозволила нам перенестися в минуле і дізнатися про історію цього населеного пункту. Наостанок ми зробили намистини. Потім ми поїхали вузькоколійкою до Венеції, щоб відвідати музей цих залізниць. Наступним пунктом подорожі було Гнєзно, де після обіду нас вивів на прогулянку гід. Відштовхуючись від найвідоміших дверей Святого Адальберта, ми відвідали собор Гнєзне, пагорб Леха і вирушили на прогулянку на ринкову площу.  Задоволені, з великою дозою історичних знань та сувенірів, ми пізно ввечері повернулися до Лодзі.