„Dobre słowo na dobry dzień”

„Dobre słowo na dobry dzień” – któż z nas tego nie potrzebuje? Nauczyciele i uczniowie Szkoły Podstawowej nr 182 z pewnością odczuwają potrzebę prezentowania dobrych słów. Stąd nasza akcja, w ramach innowacji prowadzonej przez panie pedagog i psycholog, powiedzenia w sposób graficzny społeczności szkolnej, ale także mieszkańcom osiedla spacerującym ze swoimi pupilami, że warto się uśmiechać do drugiej osoby, dziękować za drobne rzeczy, zwolnić, kiedy życie tak pędzi. W dniu 18 października nasi uczniowie (przedstawiciele większości klas) kolorowali deptak pomiędzy budynkami szkół A i B. Hasła tworzyli sami, pamiętając, że dobre słowo wzmacnia, daje siłę i motywuje do działania, zgodnie ze słowami:
,,Uśmiech, dobre słowo, komplement, bazowanie na pozytywach uszczęśliwiają, motywują nas do działania, powodują, że ,,nam się chce”, niwelują stres, wzmacniają. Budują nasz dobrostan psychiczny”.

Realizowana w szkole innowacja ,,Poskromić lwa dobrym słowem” to szereg działań zmierzających do zmiany myślenia naszych uczniów, rodziców i nauczycieli. Tak niewiele potrzeba, żeby dzieci i dorośli stosowali dobry komunikat, bo przecież ,,uśmiech i dobre słowo nic nie kosztują!”. A jeśli nasz pomysł wywołał uśmiech, refleksję i zaraził dobrym słowem choć jednego mieszkańca osiedla, to jesteśmy bardzo zadowoleni.

«Гарне слово на гарний день» – кому воно не потрібне?

Вчителі та учні початкової школи No182, безумовно, відчувають потребу в гарних словах. Тому наша кампанія, як частина нововведення, очолюваного педагогом і психологом, полягає в тому, щоб наочно розповісти шкільній спільноті, а також мешканцям мікрорайону, які гуляють зі своїми домашніми улюбленцями, що варто посміхатися іншій людині, дякувати їй за дрібниці, гальмувати, коли життя таке стрімке.
18 жовтня наші учні (представники більшості класів) розфарбували набережну між корпусами шкіл А і Б. Гасла вони створювали самі, пам’ятаючи, що добре слово зміцнює, додає сил і спонукає до дії, згідно зі словами:

«Посмішка, добре слово, комплімент, засновані на позитиві, роблять нас щасливими, мотивують до дії, змушують відчувати, зменшують стрес, зміцнюють нас. Вони формують наше психічне благополуччя».

Реалізована в школі інновація «Приборкати лева добрим словом» – це серія заходів, спрямованих на зміну мислення наших учнів, батьків та вчителів. Дітям і дорослим не потрібно багато часу, щоб використовувати хороший меседж, адже «посмішка і добре слово нічого не варті!». І якщо наша ідея викликала посмішку, роздуми і заразила хоча б одного мешканця садиби добрим словом, то ми дуже раді. «Впровадження новаторства «Книжковий мандрівник – третій етап подорожі Словава»