Pasowanie na ucznia

Dnia 16 października o godz.16:00 odbyło się w naszej szkole ślubowanie klas pierwszych  i pasowanie na ucznia naszej szkoły. W uroczystości brali udział uczniowie klas 1a, 1b, 1c, 1d, 1e  wraz z Wychowawcami oraz  Panie Dyrektor, Przewodniczący Rady Rodziców i Rodzice. Na początku uroczystości uczniowie powitali zaproszonych gości i zaprosili do zabrania głosu Panią Dyrektor.

Następnie uczennice z klas starszych zadawały uczniom z poszczególnych klas pytania związane z zachowaniem, znajomością imienia i numeru szkoły oraz językiem angielskim.  Uczniowie udzielili odpowiedzi celująco; w podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym złożyli ślubowanie. Po tych słowach Panie Dyrektor dokonały symbolicznego pasowania na ucznia naszej szkoły.

Uczniowie  pięknie zaprezentowali swoje klasy, a muzyka z pełnym uśmiechem   niosła  się echem w piosence w języku polskim i angielskim.

Ślubowanie złożyli też rodzice naszych pierwszoklasistów. Pani Dyrektor życzyła wielu sukcesów na dalszą naukę szkolną naszym najmłodszym uczniom.  Po uroczystości uczniowie dostali drobne upominki i mieli  zdjęcia klasowe.

Poniżej film z całej uroczystości. Jakość YouTube zmienia domyślnie na niższą. Proszę wejśc w ustawienia u dołu filmu i zmienić na HD.

Galeria zdjęć:

Придатність учня

16 жовтня о 16:00 у нашій школі відбулася присяга перших класів та учнів нашої школи. На початку церемонії учні привітали запрошених гостей та запросили виступити директорку.

Потім учні старших класів ставили учням кожного класу запитання, пов’язані з поведінкою, знанням назви та номера школи, а також англійською мовою.

Учні дали відмінні відповіді; В урочистій обстановці вони склали присягу перед флагштоком. Після цих слів директорка символічно передала учня нашої школи. Учні гарно представили свої заняття, а музика відлунювала в пісні польською та англійською мовами з повною посмішкою.

Присягу склали і батьки наших першокласників. Директорка школи побажала нашим наймолодшим учням успіхів у подальшому навчанні. Після церемонії учні отримали невеличкі подарунки та мали класні фотографії.