Gdzie jest Król Szachowy? – poszukiwania uczniów klasy 1b

Uczniowie klasy 1b w dniu 31 października weszli do krainy szachowej.  Odnaleźli ukrytego w szkole Króla Szachowego i rozpoczęli przygodę, której istotą jest samodzielne, logiczne rozumowanie, łączące poszczególne elementy wiedzy w jedną harmonijną całość. Poprzez wierszyki poznają poszczególne bierki i ich charakterystyczne ruchy.
Dzisiaj zapoznali się z królestwami bierek i ich królami.

Де Шаховий король? – Пошук учнів 1-Б класу

31 жовтня учні 1-б класу вийшли на шахову землю.  Вони знайшли захованого в школі Шахового короля і почали пригоду, суть якої полягає в самостійному, логічному міркуванні, об’єднанні окремих елементів знань в одне гармонійне ціле. За допомогою рим вони дізнаються про окремі твори та характерні для них рухи. Сьогодні вони познайомилися з королівствами шматків та їхніми царями.