Regionalni w Centrum Komiksu i Narracji Interaktywnej

Na początku października 2023 r. otwarto w EC 1 nową wystawę poświęconą grom i komiksom. W sobotę, 4 XI, Regionalni wraz z panem przewodnikiem odwiedzili to miejsce. Można dowiedzieć się tam, jak czytać komiksy, jak powstają, o czym opowiadają i kim są tworzący je ludzie. W części poświęconej grom zabawa zaczyna się w Strefie Retro. Odwiedziliśmy specjalnie zaaranżowane pokoje wzorowane na PRL-owskich mieszkaniach, w których młodzi pasjonaci pisali swoje pierwsze programy komputerowe. Spróbowaliśmy swoich sił na automatach w salonie gier mieszczącym się w barakowozie. Z kolei część Game Lab wprowadziła nas w tajniki produkcji gier wideo w ramach dwóch stref: Tworzenia Gier oraz Twórców Gier.

Zachęcamy wszystkich do odwiedzenia tego wyjątkowego miejsca. Rodzice i dzieci na pewno nie będą się tam nudzić.

РЕГІОНАЛИ В ЦЕНТРІ КОМІКСІВ ТА ІНТЕРАКТИВНОГО НАРАТИВУ

На початку жовтня 2023 року на ЄЦ 1 відкрилася нова виставка, присвячена іграм та коміксам. У суботу, 4 листопада, Регіональні волонтери та їхній гід відвідали це місце. Там можна дізнатися, як читати комікси, як вони створюються, про що вони і хто ті люди, які їх створюють. В ігровому розділі веселощі починаються в Ретро-зоні. Ми відвідали спеціально облаштовані кімнати за зразком квартир Польської Народної Республіки, де молоді ентузіасти писали свої перші комп’ютерні програми. Ми спробували свої сили в ігрових автоматах в ігровій аркаді, розташованій в казармі. З іншого боку, частина Game Lab познайомила нас із секретами виробництва відеоігор у межах двох зон: Game Development та Game Developers.

Ми закликаємо всіх відвідати це унікальне місце. Батькам і дітям там точно не доведеться нудьгувати.