What’s on Menu today?

To projekt językowy realizowany na kółku języka angielskiego w klasie 5d w grudniu.

Oprócz zajęć przygotowujących do konkursów językowych uczniowie również wyrównują swoje szanse edukacyjne poprzez uczestnictwo w zajęciach wyrównawczych.

W ubiegłym tygodniu uczniowie uczyli się redagować Menu, poznawali składniki, produkty spożywcze, przygotowywali receptury kulinarne.

Odkryliśmy wśród uczestników prawdziwe talenty na miarę Master Chef. Przepyszne sałatki, kanapki, tosty z dodatkami, jajecznica czy finezyjny omlet cieszyły nasze kubki smakowe.

Jury w postaci pracowników szkoły i ich pochwały jeszcze bardziej zmotywowały do kolejnych kulinarnych spotkań.

Zajęcia odbywały się w języku angielskim.

Do zobaczenia po feriach w Kuchcikowie!

Kamila Namiecińska nauczyciel języka angielskiego

Що сьогодні в меню?

Це мовний проект, який проводиться в клубі англійської мови в 5-му класі в грудні.  Окрім підготовки класів до мовних олімпіад, учні також вирівнюють свої освітні можливості, беручи участь у корекційних заняттях.

Минулого тижня учні навчилися редагувати меню, дізналися про інгредієнти, продукти харчування, підготували кулінарні рецепти. Серед учасників ми виявили справжні таланти, гідні «Мастер Шеф». Смачні салати, бутерброди, тости з топінгами, яєчня або вишуканий омлет порадували наші смакові рецептори.

Журі, що складалося з працівників школи та їх похвал, ще більше мотивувало на наступні кулінарні зустрічі.

Заняття проходили англійською мовою.

До зустрічі після зимових канікул в Куччіково!

Каміла Намєцінська вчителька англійської мови