Wycieczka do Muzeum Nauki i Technik EC1 oraz Planetarium

18 kwietnia klasa 4d i 7a pod opieką Pani Kamili Namiecińskiej oraz Pani Katarzyny Rogalińskiej wybrała się na wycieczkę po Łodzi do Muzeum Nauki i Technik EC1 oraz Planetarium- obecnie do Kina Sferycznego.

Obejrzeliśmy wystawy:

-Przetwarzanie energii czyli najbardziej unikatową część wystawy Centrum Nauki i Techniki EC1 w Łodzi
– Eksponaty historyczne, współczesne symulatory, gry komputerowe — wszystko to pozwala prześledzić nie tylko historię tego wyjątkowego miejsca ale i zapoznać się z wciąż używanymi technologiami produkcji prądu.
Unikatowym  przeżyciem było obejrzenie mappingu na historycznym turbozespole Brown Boveri.
„Rozwój wiedzy i cywilizacji” to
zasady przyrody, prawa nauki, związane z nimi wynalazki — wszystko to pozwoliło zbudować cywilizację, w której żyjemy. Mogliśmy poznać rzeczywistość dotykiem, zabawą, doświadczeniami i eksperymentami.
Na wystawie „Mikroświat — makroświat” zobaczyliśmy to, co jest niewidoczne dla nieuzbrojonego oka. W Centrum Nauki i Techniki EC1 zgłębiliśmy najwspanialsze tajemnice wszechświata.

Obejrzeliśmy też pokaz w kinie sferycznym pt. ,,Jesteśmy Kosmitami”.
Na zakończenie zwiedzania udaliśmy się na 5 piętro na nowo otwarty punkt widokowy zobaczyć panoramę Łodzi.

Pani Agnieszka Mańczak, przez wiele lat anglistka w naszej szkole, obecnie koordynator do spraw dostępności i organizacji w EC1 opowiedziała  nam nieco o planowanym otwarciu Centrum Komiksu i Narracji Interaktywnej, które będzie poświęcone powstawaniu gier oraz sztuce komiksu.
Dzieci otrzymały pamiątkowe gadżety od pracowników Centrum Komiksu.
Z niecierpliwością wyczekujemy jego otwarcia w październiku by ponownie odwiedzić EC1.

18 квітня класи 4d та 7a під опікою пані Каміли Намєцінської та пані Катажини Рогалінської вирушили у подорож Лодзь до Музею науки і техніки EC1 та Планетарію – наразі до KSfeKinarizny.
Ми побачили виставки:
-Переробка енергії, яка є найбільш унікальною частиною виставки Науково-технологічного центру EC1 в Лодзі
– Історичні експонати, сучасні симулятори, комп’ютерні ігри – все це дозволяє простежити не тільки історію цього унікального місця, а й познайомитися з досі використовуваними технологіями виробництва електроенергії.
Унікальним досвідом було спостереження за картографуванням на історичній турбінній установці Brown Boveri.
«Розвиток знань і цивілізації» – це Принципи природи, закони науки, винаходи, пов’язані з ними — все це дозволило нам побудувати цивілізацію, в якій ми живемо. Ми могли б пізнати реальність через дотик, гру, досвід та експерименти. На виставці «Мікросвіт — макросвіт» ми побачили те, що невидиме неозброєним оком. У науково-технічному центрі EC1 ми дослідили найбільші таємниці Всесвіту. Також ми дивилися показ у сферичному кінотеатрі під назвою «Ми інопланетяни». Наприкінці екскурсії ми піднялися на 5-й поверх до щойно відкритого оглядового майданчика, щоб побачити панораму Лодзі. Пані Агнешка Маньчак, багато років вчителька англійської мови в нашій школі, яка зараз є координатором доступності та організації в EC1, розповіла нам трохи про заплановане відкриття Центру коміксів та інтерактивного оповідання, який буде присвячений створенню ігор та мистецтву коміксів. Діти отримали пам’ятні гаджети від працівників Центру коміксів. Ми з нетерпінням чекаємо його відкриття в жовтні, щоб переглянути EC1.