Z wizytą u pana Poznańskiego

We wtorek, 18 kwietnia, klasa 4 c zwiedzała imperium Poznańskiego. Zaczęliśmy od pałacu, potem obejrzeliśmy kościół św. Józefa, zobaczyliśmy familoki, czyli mieszkania robotnicze, a następnie przez bramę weszliśmy na teren byłej fabryki. Jeszcze tylko zerknęliśmy na piękny ogród i .. przenieśliśmy się do czasów współczesnych. Dziś mało kto sobie wyobraża twarze zapracowanych, zamyślonych i zmęczonych ludzi, którzy pracowali u fabrykanta Poznańskiego. Dziś mało kto zwraca uwagę na napisy widniejące na budynkach w Manufakturze. A może warto czasami udać się w podróż historyczną i powspominać czasy naszych babć i dziadków?

Na zdjęciu widzimy grupę uśmiechniętych dzieci na placu manufaktury.
Na zdjęciu widzimy grupę uśmiechniętych dzieci na placu manufaktury.

У вівторок, 18 квітня, клас 4c відвідав Познанську імперію. Ми почали з палацу, потім побачили церкву Святого Йосипа, побачили фамілокі, або квартири робітників, а потім через ворота увійшли в район колишньої фабрики. Ми просто глянули на прекрасний сад і .. Ми перемістилися в сучасність. Сьогодні навряд чи хтось уявляє собі обличчя перевантажених, вдумливих і втомлених людей, які працювали на фабриканта Poznański. Сьогодні навряд чи хтось звертає увагу на написи на будівлях в Мануфактурі. А може, варто іноді відправитися в історичну подорож і згадати про часи наших бабусь і дідусів?