Dzień Ojca

Dziś przypada szczególne święto- dzień Ojca.
Bycie Ojcem to wielkie wyróżnienie- bowiem przez pryzmat wiary- Ojciec to ten, który jest odbiciem oblicza Boga.
Ojciec to rola społeczna w którą wpisują się charakter, wola walki, odwaga, zdecydowanie, wiara, wytrwałość, odpowiedzialność, bezpieczeństwo i wszystkie inne przymioty, które prowadzą wprost do sukcesu. W każdym razie takich cech dopatrujemy się u Państwa.
Dziękujemy Państwu, że zdajecie sobie sprawę z tej wielkiej odpowiedzialności którą Państwo posiadacie, że to od Państwa zależy poczucie bezpieczeństwa dzieci, danie im siły, pewności siebie, odwagi i mądrości życiowej, która ułatwia i ułatwi również w przyszłości pokonywanie rozlicznych trudności życiowych. To Państwo poprzez aktywne zabawy, przekazywanie wiedzy czy dawanie zachęty do działania umożliwiacie dzieciom dostęp do otaczającego ich świata. To Państwo jesteście pierwszym wzorem męskości, siły i opieki. To na Państwu ciąży reprezentowanie wartości, które w swoim życiu dorosłym będzie realizować młody człowiek.
To Państwo mogą wpoić synom najważniejsze wartości, takie jak: odpowiedzialność, szacunek do kobiety, opanowanie, konsekwencja czy wytrwałość.
To Państwa relacje z córkami są bardzo ważne w kontekście budowania ich poczucia własnej wartości i samooceny. Pokazujecie im obraz życia rodzinnego opierający się na szacunku i miłości rodziców. To córeczki oprócz tego, ze mają potrzebę ogromną bycia kochaną przez Tatę, obserwują również Państwa relacje z mamą.
Dziękujemy Państwu za to, że pięknie wypełniacie nadaną Państwu rolę i jesteście tak wielkim wsparciem.

plakat przedstawia rączkę dziecka i mężczyzny trzymające się i napis szczęśliwego Dnia Ojca