Wakacje SP 182 w Austrii

Serdecznie pozdrawiamy z I turnusu kolonijnego w Austrii.

Przejechaliśmy Europę z północy na południe w 12 godzin. Dotarliśmy do Karyntii. Jest to malownicza części Austrii otoczona Alpami oraz pięknymi jeziorami Wurthersee i Ossiacher See. Zdobyliśmy szczyt (1911 metrów nad poziomem morza) Gerlitzen- kolejkami! Mogliśmy również zobaczyć rezerwat makaķów oraz pływaliśmy w jeziorze i basenie. Odwiedziliśmy także park miniatur Minimundus w Klagenfurcie. Dodatkowo pokłoniliśmy się nad grobem Króla Polski Bolesława Śmiałego w Ossiach. Również w Wenecji jedliśmy przepyszną pizzę. Leżeliśmy nad Adriatykiem na plaży Lignano i jedliśmy lody Mu. Ponadto w Austrii czasem zaglądały do naszego hotelu Alpenrose (krowy alpejskie). Bywało tak, że budziły nas rano dzwonkami uwieszonymi przy szyi. Oprócz tego, odbywały się takie zajęcia jak „Alpendisco”, „Mam talent” czy zajęcia sportowe.

Na powrocie odwiedziliśmy stolicę Austrii Wiedeń.

Z wycieczki wróciliśmy pełni wrażeń. Zdobyliśmy kolejne fantastyczne wspomnienia i doświadczenia.

Do zobaczenia za rok! Tym razem wybierzemy się do Włoszech.

Galeria:

Привіт з першого табору в Австрії.  

Ми перетнули Європу з півночі на південь за 12 годин. Ми дійшли до Каринтії. Це мальовнича частина Австрії, оточена Альпами і прекрасними озерами Вуртерзее і Оссіахер-Зее. До вершини (1911 метрів над рівнем моря) Герліцен ми дійшли – канатними дорогами! Ми також могли побачити заповідник макак і поплавати в озері та басейні. Також ми відвідали парк мініатюр Minimundus в Клагенфурті. Крім того, ми вклонилися могилі польського короля Болеслава Сміливого в Оссі. Також у Венеції ми їли смачну піцу. Ми лежали на Адріатичному морі на пляжі Ліньяно і їли морозиво Му. Крім того, в Австрії іноді до нас заїжджав наш готель Alpenrose (альпійські корови). Бувало, що нас будили вранці з дзвіночками, що висять на шиї. Крім того, з’явилися такі заходи, як «Альпендіско», «Має талант» або спортивні заняття.